სახელმწიფო კანცელარიასთან ჭიათურელები შიმშილობენ
თბილისი.03.08.05.მედიანიუსი. ჭიათურის მაცხოვრებლები თერთმეტი დღეა თბილისში, სახელმწიფო კანცელარიასთან, საპროტესტო აქციებს მართავენ. სამი დღის წინათ კი აქციის შვიდმა მონაწილემ შიმშილობა დაიწყო.
ჭიათურის 500-მდე მაცხოვრებელს მანგანუმის წარმოებისას მიმდინარე სამუშაოებმა საცხოვრებელი სახლები დაუზიანა. უსახლკაროდ დარჩენილი მოსახლეობა სახელმწიფოსგან ფულადი კომპენსაციის სახით 2 300 000 დოლარს ითხოვს.
საპროტესტო აქციის მონაწილეები აცხადებენ, რომ უკანასკნელი 8 თვის მანძილზე მათ აღარც ყოველთვიური პროცენტი (50-დან 100 ლარამდე) მიუღიათ.
აქციის მონაწილეებს სახელმწიფო კანცელარიიდან შიდა პოლიტიკისა და ინსტიტუციური მოწყობის სამსახურის უფროსი კობა ხაბაზი შეხვდა და დახმარებას დაჰპირდა.

Population of Chiatura Started a Hunger-Strike in front of the Government Office
Tbilisi.03.08.05.Media News.  Population of Chiatura have been manifesting for eleven days in front of the government office. Three days ago seven participants of the manifestation began a hunger-strike.
Current works on reproduction of magnum damaged living houses of about 500 inhabitants of Chiatura. Homeless population demands 2 300 000 US dollars as compensation.
Participants of manifestation stated that they didn’t receive monthly percent (from 50 GEL to 100 GEL) during the last eight months.
From the government office Koba Khabazi, the head of the office of Internal Policy and Institutional Arrangement, met the participants and promised to help them.