სულხან მოლაშვილის ჯანმრთელობის მდგომარეობას ხელახლა შეისწავლიან
თბილისი.17.10.05.მედიანიუსი. კონტროლი პალატის ყოფილი თავმჯდომარის სულხან მოლაშვილის ჯანმრთელობის მდგომარეობა სახელმწიფო კომისიამ ხელახლა უნდა შეისწავლოს, _ ასეთია ევროსასამართლოს 27 სექტემბრის გადაწყვეტილება.
მოლაშვილის უფლებების აღდგენის მოთხოვნით მისმა ადვოკატებმა ევროსასამართლოს აგვისტოში მიმართეს. როგორც "მედიანიუსს" სულხან მოლაშვილის ადვოკატმა შალვა შავგულიძემ განუცხადა, ევროსასამართლომ არაკომპეტენტურად სცნო სახელმწიფო სამედიცინო კომისიის დასკვნა მოლაშვილის ჯამრთელობის თაობაზე. 27 სექტემბრის გადაწყვეტილებით, ევროსასამართლო ავალებს  საქართველოს, სახელმწიფო ექვსკაციანმა სამედიცინო კომისიამ ხელახლა გამოიკვლიოს მოლაშვილის ჯანმრთელობის მდგომარეობა და სათანადო დასკვნა ევროსასამართლოს გაუგზავნოს.
სამედიცინო კომისიის წევრებიდან სამი ექსპერტი სახელმწიფომ, სამი კი მოლაშვილის დაცვის მხარემ უნდა წარადგინოს.
შავგულიძის თქმით, მოლაშვილის ადვოკატებს შერჩეული ჰყავთ კომისიის წევრობის შემდეგი კანდიდატები: ქირურგიის ეროვნული ცენტრის ხელმძღვანელი გიორგი შარაშიძე, კარდიოლოგიის ინსტიტუტის მთავარი ექიმი გიორგი მათეშვილი და სისხლძარღვთა მიკროქირურგიული კლინიკა
“კარაბადინის” დირექტორი თეიმურაზ ბუაჩიძე.
ჯერჯერობით უცნობია, თუ ვის წარადგენს სახელმწიფო სამედიცინო კომისიის წევრებად.
კონტროლის პალატის ყოფილი თავმჯდომარე 2004 წლის 23 აპრილს თანამდებობის ბოროტად გამოყენების ბრალდებით დააკავეს. 2005 წლის 7 სექტემბერს თბილისის საქალაქო სასამართლომ მას 9-წლიანი პატიმრობა მიუსაჯა. ჯამრთელობის მდგომარეობის გაუარესების გამი ის ამჟამად ციხის რესპუბლიკურ საავადმყოფოში მკურნალობს.

Health Condition of Sulkhan Molashvili should be Re-Examined
17/10/05, “Media News”- The health condition of the ex-chief of the Chamber of Control of Georgia, Sulkhan Molashvili, should be examined again. The European Court of Human Rights made this decision on the 27th of September.
To defend his rights, Molashvili’s lawyers made an appeal to the European Court in August 2005. According to Shalva Shavgulidze, one of his defenders, the Court found the results of the medical examination made by the State Medical Commission unconvincing. The Court ordered that a group of six people should again examine Molashvili’s health condition and send the results back to it.
One half of the commission’s members will be chosen by the state and the other by Molashvili’s lawyers. Shavgulidze says that they already know the names of the members. They are: George Sharashidze - head of the National Surgery Centre, George Mateishvili - doctor of the Cardiologic Institute and Teimuraz Buachidze - director of the clinic “Karabadini”. The names of the state representatives are not yet known.
The ex-chief of the Chamber of Control was arrested on the 23rd of April, 2004. The Tbilisi Civil Court sentenced him to 9 years of imprisonment. Later on he was moved to the prison’s Republican Hospital, as his health condition was deteriorating.