მიხეილ სვიმონიშვილს ყოფილი თანამშრომლები საპროტესტო აქციით ემუქრებიან
თბილისი.16.11.05.მედიანიუსი. სოფლის მეურნეობისა და სურსათის სამინისტროს 69 თანამშრომელი სამინისტროში მიმდინარე რეფორმის საფუძველზე სამსახურიდან გაათავისუფლეს.
დათხოვილი თანამშრომლები მინისტრის გადაწყვეტილებას აპროტესტებენ და აცხადებენ, მათი შემცირება სფეროში გაუცნობიერებელმა, არაკომპეტენტურმა კომისიამ გადაწყვიტა.
სოფლის მეურნეობის მინისტრი მიხეილ სვიმონიშვილი ყოფილი თანამშრომლების პროტესტს არ იზიარებს და რეფორმით უკმაყოფილო ადამიანებს სასამართლოში ჩივილს ურჩევს.
“სამინისტროში ჩვეულებრივ, რეფორმა მიმდინარეობს. ჩატარდა ატესტაცია და კომისიამ გამოავლინა, ვინ დარჩებოდა და ვინ დატოვებდა სამსახურს. ნებისმიერ თანამშრომელს შეუძლია სასამართლოს ნებისმიერ პრეტენზიით მიმართოს”, - განაცხადა მიხეილ სვიმონიშვილმა.
სამინისტროდან გათავისუფლებულები მინისტრის თანამდებობიდან გადადგომის მოთხოვნით საპროტესტო აქციების მოწყობას გეგმავენ.

The Former co-workers of Mikheil Svimonishvili Threaten with Demonstrations
16.11.2005, “Media News” – 69 employees of the Ministry of Agriculture were fired because of a reform that took place in the Ministry.
The Minister’s decision triggered a protest from the side of the now ex-employees. They say that a non-professional committee reduced the number of work places.
The Minister of Agriculture Mikheil Svimonishvili does not agree with his former co-workers and advises them to sue against the Ministry.
“Reform is going on at the Ministry. After examination, a commission decided who would be fired and who would be kept. Any co-worker can go to court with their pretence,”- said Mikheil Svimonishvili.
The ex-employees of the Ministry of Agriculture of Georgia are planning to organize a protest against Svimonishvili