წინასაახალწლო საჩუქრები არასრულწლოვან პატიმრებს
25 დეკემბერს, იუსტიციის სამინისტროს სასჯელაღსრულების დეპარტამენტის არასრუწლოვანთა აღმზრდელობით დაწესებულებაში არასამთავრობო ორგანიზაცია “ადამიანის უფლებათა საინფორმაციო და სადოკუმენტაციო ცენტრის”, “ფსიქო-რეაბილიტაციის ცენტრ “ემპათიასა” და საერთაშორისო ორგანიზაცია “ციხის საერთაშორისი რეფორმის” წარმომადგენლები იმყოფებოდნენ, რომელთაც მსჯავრდებულებს წინასაახალწლოდ საჩუქრები მოუტანეს.
საჩუქრების ნაწილი ბიზნესმენ ბადრი პატარკაციშვილის ფონდის მიერაც იყო შეძენილი. არასრუწლოვანებისთვის წინასაახალწლო ნობათის მომზადებაში ასევე მონაწილეობდნენ კომპანია “ქოლგეითი”.
ადამიანის უფლებათა ცენტრმა არასრულწლოვან დამნაშავეებს ფერადი ტელევიზორი და კომპიუტერი გადასცა. დანარჩენ საჩუქრებს შორის იყო  საშობაო ნაძვის ხე, თბილი ტანსაცმელი, ჰიგიენური ნივთები, თეთრეული, პირსახოცები და სხვა.
არასრულწლოვანთა აღმზრდელობითი დაწესებულების დირექტორის ხათუნა ჯაპავას თქმით, დაწესებულებაში წინაასაახალწლო მზადება უკვე დაწყებულია. აქ მყოფი 19 მსჯავრდებული ნაძვის ხის მორთვა უკვე დაიწყეს.

Christmas Presents for Juvenile Prisoners
On the 25th of December the Human Rights Information and Documentation Centre, together with representatives of the psychological rehabilitation centre “Empathy” and international organization “International Penitential Reform”, visited the juvenile department of the Ministry of Justice. They gave Christmas presents to inmates.
Part of the presents was purchased by the fund of businessman Badri Patarkatsishvili. Company “Colgate” was also involved in organizing this event.
The Human Rights Centre gave juvenile prisoners a color TV set and a computer. Among other presents was a Christmas tree, warm clothes, utensils for hygiene, sheets and towels.
According to the head of the Juvenile Department Khatuna Japava, preparation for the New Year has already started in the prisons. 19 inmates have started decorating the Christmas tree.