პანსიონატში შესახლებული დაზარალებული მოსახლეობა საპროტესტო აქციის გამართვას აპირებს
ბათუმი.30.12.05.მედიანიუსი. პანსიონატ „ბათუმში“ შესახლებული მეწყერის შედეგად დაზარალებული მოსახლეობა 31 დეკემბერს ბათუმში, მთავრობის სახლის წინ საპროტესტო აქციის გამართვას აპირებს. ისინი უკვე ერთი კვირაა ღამეს კარვებში ათენენ და აჭარის მთავრობის ხელმძღვანელთან ლევან ვარშალომიძესთან შეხვედრას ითხოვენ.
პანსიონატი ბათუმში კომპანია „ურ ინვესტმა“შეისყიდა. კომპანიის ადმინისტრაცია პანსიონატში შესახლებულებს შენობის დატოვების სანაცვლოდ, კომპენსაციის სახით 5 ათას დოლარს სთავაზობს, თუმცა მოსახლეობა მიიჩნევენ, რომ ეს თანხა ბათუმში ბინის შესაძენად საკმარისი არ არის.

Victims of Mud-Slide Going to Protest
Batumi.30.12.05.Media News. Victims of a mud-slide who are living in boarding house “Batumi” are going to organize a protest action in front of the building of the administration on December 31st. They have been sleeping in tents for a week and demand a meeting with the head of the Adjaran government Levan Varshalomidze.
The mentioned boarding house is being sold. The administration offers 5 thousand USD as compensation for the clearance the house. According to the inhabitants, this amount is not sufficient to purchase a flat in Batumi.