სასამართლო აღმსრულებელს შეურაცხყოფის მიყენებაში ადანაშაულებენ
ლაგოდეხის რაიონის სოფელ შრომაში მცხოვრები ინვალიდი ნუნუ ოქროჯანაშვილი სასამართლო აღმასრულებელს მამუკა ბეგიაშვილს უჩივის და ამ უკანასკნელს შეურაცხყოფაში ადანაშაულებს.
„ბეგიაშვილს სამუშაო ოთახში შევხვდი. საქმეზე როცა ვსაუბრობდით, მიყვირა და მცირე ხნის შემდეგ უკიდურესი სიტყვიერი შეურაცხყოფა მომაყენა. აშკარად ნასვამი იყო და უშვერი სიტყვებით მაგინებდა, ოთახში შემოსულებმა მისი შეჩერება სცადეს, თუმცა ამაოდ. მომხდარის გამო განცხადებით ლაგოდეხის პოლიციას მივმართე და მის მიმართ კანონით გათვალისწინებული ღონისძიებების გატარებას ვითხოვ”,- აცხადებს ნუნუ ოქროჯანაშვილი.
სასამართლო აღმასრულებელი ლაგოდეხის რაიონში მამუკა ბეგიაშვილი ქალბატონის შეურაცხყოფის ფაქტს კატეგორიულად უარყოფს. „მსგავსი არაფერი მომხდარა. უბრალოდ ეს ქალი ინტრიგანია და მიჩივის. ძიება რაზე უნდა მიმდინარეობდეს, როცა არაფერი მომხდარა. ტყუილია ისიც, თითქოსდა მე სამსახურში ნასვამ მდგომარეობაში ვიყავი. ყველაფერს უარვყოფ,“- აღნიშნავს მამუკა ბეგიაშვილი.
ლაგოდეხის პოლიციის უფროსი არჩილ შაბურიშვილი ოქროჯანაშვილის მხრიდან ჩივილის ფაქტს ადასტურებს. მისი თქმით, მომხდარზე  კანონით გათვალისწინებული ღონისძიებები გატარდება.

Court Executor Accused of Assault
Invalid Nunu Okrojanashvili, an inhabitant of the village Shroma from the Lagodekhi district, is suing Court Executor Mamuka Begiashvili and accuses him of assault.
“I met Begiashvili in his office. Whilst talking about business, he started shouting and then swearing. He was drunk probably. His colleagues tried to calm him down, but with no result. I have submitted the law suit and ask for the police and the court to punish Begiashvili,” declares Nunu Okrojanashvili.
Mamuka Begiashvili himself categorically denies the assault. “Nothing like that happened. This woman is an unscrupulous liar and she sues me. I deny that I was drunk and that I attacked this woman,” stated Begiashvili.
The head of Lagodekhi police Archil Shaburishvili says that the police will respond to Okrojanashvili’s appeal.