ჟურნალისტები ქიტოშვილისგან „თრიალეთის“ სიხშირის ჩამორთმევას ითხოვენ
შიდა ქართლში გამომავალი გაზეთ „ქართლის ხმის“ ჟურნალისტები საქართველოს მარეგულირებელი კომისიის თავმჯდომარეს დიმიტრი ქიტოშვილს ტელეკომპანია „თრიალეთისთვის“ სიხშირის ჩამორთმევის მოთხოვნით უახლოეს დღეებში მიმართავენ.
როგორც ჟურნალისტები - საბა წიწიკაშვილი, თამარ ოქრუაშვილი, ქეთევან ახალბედაშვილი და სხვები აცხადებენ, ტელეკომპანია „თრიალეთის“ საინფორმაციო სამსახური მათ შესახებ შეურაცხმყოფელ სიუჟეტებს აკეთებენ, რითაც ირღვევა ეთიკური ნორმები. ჟურნალისტები მალე სასამართლოში სარჩელს შეიტანენ მორალური შეურაცხყოფის და იმიჯის შელახვის გამო.
„მაუწყებლობის შესახებ“ საქართველოს კანონის მიხედვით, თუ ტელეკომპანია არღვევს ეთიკურ ნორმებს, საჭიროა მისი მაუწყებლობის სიხშირის გაგრძელების საკითხის განხილვა. აღნიშნული ჟურნალისტები ტელეკომპანია „თრიალეთის“ დამფუძნებელ, ყოფილ პარლამენტარს ბადრი ნანეტაშვილს მათი შრომითი უფლებების დარღვევაში სდებენ ბრალს, რის საპასუხოდაც „თრიალეთის“ ეთერით მეამბოხე ჟურნალისტების წინააღმდეგ შეურაცხმყოფელი სიუჟეტები გადის.

Journalists Demand Frequency of ‘Trialeti’ TV Company Be Taken From Kitoshvili
Journalists from the newspaper ‘Kartlis Khma’ (‘The Voice of Kartli’) will officially demand that Dimitry Kitoshvili, Head of the Regulation Commission of Georgia, take away the frequency of the ‘Trialeti’ TV Company.
According to journalists Saba Tsitsikashvili, Tamar Okruashvili, Ketevan Akhalbedashvili and others, the news department of ‘Trialeti’ prepare insulting programs about them and thus are violating ethical norms. The journalists are going to sue the TV Company and will demand moral compensation for damaging their image.
According to the laws around broadcasting, if a TV Company violates ethical norms, the issue of taking away the frequency from the company should be discussed. The aforementioned journalists accuse former MP Badri Nanetashvili, the founder of TV Trialeti, of violating labour rights.