თბილისის ქუჩებში "სიკვდილის ბრიგადების" საწინააღმდეგო პლაკატები გააკრეს
თბილისი.24.07.06.მედიანიუსი. წუხელ არასამთავრობო ორგანიზაციების "თანასწორობის ინსტიტუტისა"  და "ყოფილი პოლიტპატიმრები ადამიანის უფლებებისთვის"  წევრებმა თბილისის ცენტრალურ ქუჩებზე (რუსთაველისა და ჭავჭავაძის გამზირები, შარდენისა და ფალიაშვილის ქუჩები) "სიკვდილის ბრიგადების" საწინააღმდეგო პლაკატები - "მკვლელი მინისტრების პრეზიდენტი, მკვლელი პრეზიდენტია"  გამოაკრეს.
მიუხედავად საპატრულო პოლიციის წინააღმდეგობისა, არასამთავრობოებმა მაინც მოახერხეს პლაკატების გაკვრა.
როგორც  "ყოფილი პოლიტპატიმრები  ადამიანის უფლებებისთვის" ხელმძღვანელმა ნანა კაკაბაძემ  "მედიანიუსს" უთხრა, დღეს ისინი საქართველოს პარლამენტის შენობის წინ, "სინდისის პატიმრების" გათავისუფლების მოთხოვნით საპროტესტო აქციას გამართავენ, 14 საათზე კი ე. წ. სიგნალების აქციაა დაგეგმილი.

Posters of ‘Death Brigades’ Appears in Tbilisi Streets
Tbilisi, 24.07.06, ‘Media News’ – The representatives of ‘Egalitarian Institute’ and ‘Former Political Prisoners for Human Rights’ has put up the posters against ‘Death Brigades’ on the central streets of Tbilisi.
Despite of resistance from the Patrol police, NGOs managed to post the placards in the streets. According to Nana Kakabadze, the head of the ‘Former Political Prisoners for Human Rights’, they will organize protest in front of the Parliament today, which will be followed by so called signal action.