უბედური შემთხვევა ხაიშში
22 სექტემბერს, მესტიის რაიონის სოფელ ხაიშში, შსს საგუშაგო პოსტზე უბედური შემთხვევა მოხდა. შსს სწაფი რეაგირების ზუგდიდის ბატალიონის თანამშრომელი ბაჩანა კვიკვინია იარაღთან გაუფრთხილებელი მოპყრობის მსხვერპლი გახდა. ( ყოველ შემთხვევაში ამას  ამბობენ ძალოვანი უწყებების თანამშრომლები კერძო საუბრებში, ოფიციალური კომენტარი ამ თემაზე არავის არ გაუკეთებია.)
ბაჩანა კვიკვინია 22 სექტემბერს მორიგე იყო. მან ავტომატი მიაყუდა კედელთან და როცა აიღო ჩახმახს გამოჰკრა ხელი. როგორც გაირკვა ავტომატის ლულაში ტყვია იყო და მოხდა გასროლა. ტყვია  ბ. კვიკვინიას მოხვდა ყბის არეში, რამაც გამოიწვია მისი დაღუპვა ადგილზე.
დაღუპულის ოჯახის წევრების განცხადებით, ექსპერტიზა ჩატარებულია, თუმცა ისინი ამაში დარწმუნებულნი არ არიან. ბაჩანა კვიკვინია 24 წლის იყო, ჰყავდა მეუღლე და 3 თვის შვილი. ცხოვრობდა ზუგდიდში კრილოვის ქუჩაზე.

Fatal Accident in Khaishi
On the 22nd September fatal accident took place at the Interior Ministry block post in the village of Khaishi, Mestia. Official from Zugdidi Fast Reaction Unit within the Interior Ministry, Bachana Kvikvinia became a victim of the weapon which was carelessly used. (At least the fact is stated thus by the officials at the Ministry in private conversations. However nobody has officially commented on the fact yet).
Bachana Kvikvinia was on duty on the 22nd September. He leaned the automatic gun to the wall and pulled the cock when taking it. As it became clear there was a bullet inside the barrel and it fired. B. Kvikvinia was wounded in the jaw, what resulted into the immediate death.
According to the family members of the dead person, the examination has been carried out; however they are not sure about it. Bachana Kvikvinia was 24 years old, had a wife and a child of three months. He lived in Krilovi Street in Zugdidi.