ანაკლიაში მომხდარ უბედურ შემთხვევას 2 წლის ბავშვის სიცოცხლე შეეწირა
27 აგვისტოს, დაახლოებით 20 საათსა და 30 წუთზე, ზუგდიდის რაიონის სოფელ ანაკლიაში, პოლიციელის ტაბელური იარაღიდან გასროლა მოხდა. ტყვიამ 2 წლის დათო სორდია იმსხვერპლა. ბავშვი მამასთან ერთად მდინარის პირას ისვენებდა. დაჭრილი  დავით სორდია სასწრაფოდ გადმოიყვანეს ზუგდიდის ცენტრალურ  საავადმყოფო რესპუბლიკაში, თუმცა, ბავშვი რამდენიმე საათში გარდაიცვალა. თვითმხილველთა თქმით, იარაღიდან ისროლა არა პოლიციელმა, არამედ მისმა თანმხლებმა ქალმა. დამნაშავე პოლიციელი თვითონ გამოცხადდა ზუგდიდის პოლიციეს სამმართველოში. რამაზ ქარცხია, დაბადებულია 1981 წელს და მიღებული აქვს უმაღლესი იურიდიული განათლება. ქარცხიამ სულ რამოდენიმე თვის წინ დაიწყო შსს სამეგრელო ზემო სვანეთის სამხარეო  პოლიციის კრიმინალურ პოლიციაში მუშაობა. შსს-მ იგი უკვე გაათავისუფლა დაკავებული თანამდებობიდან.
28 აგვისტოს დაღუპული დათო სორდიას ოჯახის წევრებმა, ნათესავებმა, მეზობლებმა დაარბიეს ქარცხიას სახლ-კარი , მიუხედავად იმისა , რომ ოჯახს 50-მდე სამხარეო პოლიციის სპეცრაზმელი იცავდა. სორდიების განცხადებით,  მათ გაიგეს იმ ქალბატონის ვინაობა, ვინც მოახდინა გასროლა პისტოლეტიდან. ჯერჯერობით სამართალდამცავებს ამ თემაზე კომენტარი არ გაუკეთებიათ. დაუდასტურებელი ინფორმაციით ეს ქალია ვინმე ლ. ქარჩავა, რომელიც ქარცხიას მეზობელია და თემურ ქარჩავას (ცნობილი ბიზნესმენის, ამჟამად სასჯელს იხდის მოსკოვში), ძმიშვილი. დაღუპული სორდიას ოჯახი ქარჩავას დაკავებასა და მის გასამართლებას ითხოვს.

On the 27th of August, shooting was heard in village Anaklia, Zugidi region. 2 years old David Sordia was accidentally killed during shooting. Child was resting in the river bank with his father. Injured in head, Sordia was urgently moved to Zugdidi hospital; however he died in couple of hours. According to eye witnesses, a lady was shooting from the gun of police officer. The owner of the gun, police officer came to police himself and told about the accident. Ramaz Khartskhia is born in 1981 and has a high education in law. He has started working in the Criminal Police of Samegrelo-Zemo Svaneti couple of months ago. The Ministry of Internal Affairs has already fired him.
On the 28th of August, the family members and relatives of killed Sordia raided Khartskhia’s house, although almost 25 police officers were guarding it. According to Sordias, they know the name of a lady, who opened the fire – she is L. Kharchava, the neighbor of Khartskhia and niece of famous businessman, arrested in Moscow, Temur Karchava. The family of killed child demands Karchava’s punishment.