საქართველოს მოქალაქეები რუსეთში შეღწევის გზებს ეძებენ
ბაქო.26.10.06.მედიანიუსი. საქართველოს ერთ-ერთი მოქალაქე, რომელიც ამჟამად ბაქოში იმყოფება, უახლოეს დღეებში აზერბაიჯანის მოქალაქის პასპორტის მიღებას ელოდება, რომლითაც იგი მოსკოვში უპრობლემოდ გაემგზავრება. ზემოხსენებულმა მოქალაქემ ეს ინფორმაცია თავად მიაწოდა აზერბაიჯანულ საინფორმაციო სააგენტო `დეი. აზ.~-ს და ისიც დაამატა, რომ აზერბაიჯანულ პასპორტს მას ბაქოს ერთ-ერთი პოლიციის განყოფილებაში მისცემენ 3 ათასი ამერიკული დოლარის სანაცვლოდ.
ამ ინფორმაციას უარყოფენ აზერბაიჯანის შინაგან საქმეთა სამინისტროს წარმომადგენლები და მსგავს ფაქტებში ბრალდებულ პირებს კანონის მთელი სიმკაცრით დასჯით ემუქრებიან. ღოგორც აზერბაიჯანის შს სამინისტროში განბარტავემ იმისათვის რომ პირმა მიიღოს აზერბაიჯანის მოქალაქეობა,  მან უარი უნდა თქვას თავისი ქვეყნის მოქალაქეობაზე. წინააღმეეგ შემთხვევაში, ნებისმიერი სხვა გზით მიღებული პასპორტი უკანონოა.

Georgians are Seeking the Ways to Enter Russia
Baku. 26.10.06. Media-News. A Georgian citizen, being now in Baku, waits for being granted Azerbaijan citizenship. Thus he will be able to enter Moscow without any problems. Above mentioned person gave this information to Azerbaijanian News Agency `Day. Az’ and added, that he will receive the passport at one of the Baku Police Department for 3 000 USD.
The representatives of the Azerbaijan Interior Ministry deny this information. They threaten to punish the people charged for the similar crime severely. According to Azerbaijanian Interior Ministry, in order to grant Azerbaijan citizenship, a person should refuse the citizenship of his own country. Otherwise, the received passport is illegal.