მანდატურები უზენაესი სასამართლოს შენობის წინ ჟურნალისტებს პროფესიული მოვალეობის შესრულების საშუალებას არ აძლევდნენ
საქართველოს უზენაესი სასამართლოს მანდატურები უზენაესი სასამართლოს შესასვლელთან, 20 მარტს ხელს უშლიდნენ  მასობრივი ინფორმაციის საშუალებებს არასამთავრობო ორგანიზაცია „თანასწორობის ინსტიტუტის“  წევრების საპროტესტო აქციის  გადაღებაში.
მანდატურები წინ აღუდგნენ ვიდეოკამერებს  და თხოვდნენ ოპერატორებს შეეწყვიტათ გადაღება. მათი აზრით, მასობრივი ინფორმაციის საშუალებების წარმომადგენლები ქუჩაში მოძრაობას აფერხებდნენ. ამ დროს ჟურნალისტებსა და დაცვის თანამშრომლებს შორის მცირე შელაპარაკებაც მოხდა.
„თანასწორობის ინსტიტუტის“ წევრები  უზენაესი სასამართლოს წინ აპროტესტებდნენ თბილისის საქალაქო სასამართლოს მიერ 19 მარტს მიღებული გადაწყვეტილებას, ამ  არასამთავრობო ორგანიზაციის წევრის ჯაბა ჯიშკარიანისთვის 30 დღიანი პატიმრობის შეფარდების თაობაზე.
ჯიშკარიანს თავისუფლების აღკვეთა, სააპელაციო სასამართლოში 19 მარტს, 14 წლის გიორგი ზერეკიძის პროცესზე, მოსამართლის მიმართ გამოხატული უპატივცემულობისთვის შეეფერდა.

Court Bailiffs Hindered Journalists’ Work in Front of Supreme Court Building
On March 20 Supreme Court bailiffs hindered journalists’ work in front of the Supreme Court building; the journalists were covering the protest action of nongovernmental organization Egalitarian Institute.
The bailiffs stood in front of cameras and told the photographers to stop filming. The bailiffs said the representatives of mass media were hindering the traffic; as a result a small squabble took place between the journalists and bailiffs.
Members of Egalitarian Institute were protesting against the March 19 ruling of Court of Appeal concerning the 30 day incarceration of one of the members of that organization Jaba Jishkariani.
Jishkariani was sentenced to 30 days in prison for disrespecting the judge during the trial of 14 year old Giorgi Zerekidze.
Members of Egalitarian Institute have started a hunger strike and demand the releasing of Jishkariani.