სასამართლომ აფხაზეთის მედია-ცენტრიდან დათხოვილი თანამშრომლების სარჩელი დააკმაყოფილა
სოხუმის საქალაქო სასამართლომ  (დევნილი), 27 სექტემბერს, თბილისში, დააკმაყოფილა აფხაზეთის ავტონომიური  რესპუბლიკის  მთავრობის მედია-ცენტრიდან გათავისუფლებული 13 თანამშრომლის სარჩელი და მათი სამსახურში აღდგენის გადაწყვეტილება მიიღო.
ამასთან,  სასამართლომ  მათი  გათავისუფლების დღიდან, 13 ივნისიდან, იძულებით გაცდენილი დღეების სახელფასო  ანზღაურებაც მოითხოვა.
მანამდე, 7  სექტემბერს,  მედია-ცენტრის ყოფილმა თანამშრომლებმა კიდევ ერთი სასამართლო პროცესი მოიგეს, რომელშიც  გაუქმებული სტრუქტურის მედია-ცენტრის აღდგენას ითხოვდნენ.
მედია-ცენტრის ლიკვიდაცია და   თანამშრომლების  სამსახურიდან გათავისუფლება ივნისში მოხდა,  ამის შედეგად  მედია-ცენტრის  რადიომ და ტელევიზიამ  მუშაობა შეწყვიტა.
27 სექტემბერს, სასამართლოს მიერ მიღებულ გადაწყვეტილებას არ ეთანხმება მედია-ცენტრის ხელმძღვანელი რაულ ქირია, რომელიც აცხადებს, რომ სასამართლოს ვერდიქტი გასაჩივრდება.
ქირიას თქმით, მედია-ცენტრის თანამშრომლების  სამსახურიდან გათავისუფლება შრომითი ხელშეკრულებების ვადის დასრულების შემდეგ მოხდა.

Court Satisfied the Appeal of Fired Employees of Abkhazian Media-Center
On September 27, Sokhumi (IDP) Civil Court in Tbilisi satisfied the appeal of thirteen former employees of Media-Center for the government of Abkhazian Autonomous Republic who were fired from the center. According to the verdict, those people must return to their jobs.
In addition to that, the court demanded the media-center to reimburse the salaries of employees since June 13.
Meanwhile, on September 7, former employees of the media center won another trial and where they demanded to restore the abolished structure of media-center.
Media-center was liquidated in June and consequently the personnel were fired. Afterwards, the radio and TV of the center stopped their activities.
Raul Kiria, the head of the Media-center does not agree with the court decision and he claims that the verdict will be appealed against.