გიორგი ცაგარეიშვილი ხელისუფლებას პოლიტიკურ ტერორში ადანაშაულებს
„მოძრაობა ერთიანი საქართველოსთვის“ წევრის, დეპუტატად გიორგი ცაგარეიშვილის განცხადებით, ეროვნული საბჭოს წევრებზე პოლიტიკური ტერორი ხორციელდება. ამ საკითხზე ის დღეს პარლამენტის თავმჯდომარეს, ნინო ბურჯანაძეს შეხვდა.
როგორც პარლამენტარმა დახურული შეხვედრის შემდეგ ჟურნალისტებთან საუბრისას განაცხადა, მას და მის ერ-ერთ მეგობარს შავი ფერის, „ჰიუნდაის“ მარკის ავტომანქანები ჰყავთ. ამის გამო ჯერჯერობით დაუდგენელმა პირებმა 10 ნოემბერს გვიან ღამით შეცდომით მისი მეგობრის მანქანას ბენზინით სავსე ბოთლი ესროლეს და დაწვეს.
მისივე თქმით, ეროვნული საბჭოს წევრებზე ე.წ. სატელეფონო მუქარებიც ხორციელდება. რამდენიმე ზარი პოლიციის მაღალჩინოსნებს ეკუთვნით.
გიორგი ცაგარეიშვილი აპირებს შექმნილ პრობლემაზე გაეროს, ევროკავშირს, ეუთოს, გენერალურ პროკურატურას, პარლამენტსა და საქართველოში აკრედიტებულ დიპლომატიურ კორპუსს მიმართოს. მისივე განცხადებით, არ არის გამორიცხული, რომ პოლიტიკური ტერორის გაგრძელების შემთხვევაში, მან პოლიტიკური თავშესაფარი რომელიმე ქვეყანას სთხოვოს.
როგორც გიორგი ცაგარეიშვილმა აღნიშნა, ნინო ბურჯანაძისგან დაპირება მიიღო, რომ მსგავსი პრობლემა გადაიჭრება.

MP Giorgi Tsagareishvili, member of the “United Movement for Georgia” stated that the members of National Council are under political terror. He met the Chairwoman of the Georgian Parliament, Nino Burjanadze, regarding this problem.
After the closed meeting the MP told the journalists that he and one of his friends have black cars of “Hyundai”. On November10, late at night unknown people threw a bottle full of petrol at his friend’s car and burnt it down.
Tsagareishvili also stated that members of the National Council are threatened over the phone. Several phone calls are made by police officials.
Giorgi Tsagareishvili is going to apply to the United Nations, European Union, OSCE, General Prosecutor’s Office of Georgia, Parliament of Georgia and Diplomatic Corps accredited in Georgia. According to him, in case of further political terror he possibly asks for political asylum to foreign states.