უცხოელი კონსულტანტი მთაწმინდის პარკის დალუქვას უკანონოდ მიიჩნევს
მთაწმინდის პარკის პროექტის კონსულტანტის ჯონ ელისის მტკიცებით, პოლიციამ და თბილისის მერიის წარმომადგენელმა 7 ნოემბერს უკანონოდ დალუქეს მთაწმინდის პარკი.
ელისის განცხადებით, არ შეესაბამება სიმართლეს მერიის განცხადება, თითქოს პარკი არ არის დასრულებული, რადგან პარკი 2007 წლის სექტემბერში ამუშავდა და სექტემბერ-ოქტომბერში პარკს უკვე 80 ათასი დამთვალიერებელი ჰყავდა.
ელისის განმარტებით, თუ პარკის მუშაობა აღდგება, გამოცდილი მენეჯმენტის, მომზადებული პერსონალის და შემოწმებული დანადგარების გარეშე, ეს დიდ საფრთხეს წარმოადგენს პარკის სტუმრებისთვის. კერძოდ, ელისის მტკიცებით, კვალიფიციური მენეჯმენტის კონტროლის გარეშე ატრაქციონებით სარგებლობა უსაფრთხო არ იქნება.
მისი თქმით, თუ პარკი სხვა კომპანიის ზედამხედველობის ქვეშ ამუშავდება, კომპანია „ლინქსი“, რომელიც ახორციელებდა ამ პროექტს, პასუხისმგებლობას იხსნის სტუმრების უსაფრთხოებაზე.
ჯონ ელისის განცხადებით, კომპანია „ლინქსის“ ზედამხედველობის გარეშე ატრაქციონების ამუშავება არალეგალურად ჩაითვლება. მისი მტკიცებით, კომპანია „ლინქსს“ ყველანაირი უფლება აქვს, ატრაქციონებისა და სხვა დანადგარების უკან დაბრუნებისთვის.

Foreign Consultant Considers it to Be Illegal to Seal Mtatsminda Park
According to John Alice, the consultant for the Mtatsminda Park Project, the police and the representatives of Tbilisi City Hall illegally sealed the park on November 7.
Alice declares that the statement of Tbilisi City Hall that the park is not completed, does not coincide with the truth, because Mtatsminda Park opened on September 2007 and approximately 80,000 people visited the park during September and October.
Alice stated that if the park opens without experienced management, well-equipped staff and technical inspections, the visitors of the park will be at a risk. In particular, the use of the attractions will not be safe without monitoring by qualified management.
Alice declares that if this park continues operating under the supervision of another company, “Links”, which was implementing the project, will not be responsible for the safety of visitors.
John Alice considers the use of attractions without the supervision of company “Links” to be illegal. As he states, company “Links” has every right reclaim its attractions and technical equipment.