„სამსახურებში საპრეზიდენტო არჩევნებზე სააკაშვილის მხარდაჭერის დადასტურებას სთხოვენ“
პარლამენტის წევრის გუგული მაღრაძის ინფორმაციით, გარკვეულ სამსახურებში შეაქვთ ანკეტები და თანამშრომლებს მათ შევსებასა და ამით საპრეზიდენტო არჩევნებზე მიხეილ სააკაშვილის მხარდაჭერის დადასტურებას სთხოვენ.
როგორც დეპუტატმა დღეს პარლამენტის პლენარულ სხდომაზე განაცხადა, ეს ინფორმაცია მას რამდენიმე მოქალაქემ გააცნო. მათი თქმით, თუ ისინი მოქმედი პრეზიდენტისადმი მხარდაჭერას წერილობით არ დაადასტურებენ, ორაზროვნად აფრთხილებენ, რომ შესაძლოა გართულებები შეექმნათ.
მაღრაძის თქმით, თავად მიხეილ სააკაშვილმა არაორაზროვნად განაცხადა, რომ ყველა კანდიდატს თანაბარი პირობები უნდა ჰქონდეს შექმნილი. მისივე თქმით, ქვეყანაში ისეთი მდგომარეობა უნდა შეიქმნას, როცა ყველა ადამიანი არჩევნების სამართლიანად ჩატარებაში დარწმუნებული იქნება.
მაღრაძის განცხადებითვე, სამართლიანი არჩევნების ჩასატარებლად ასევე მნიშვნელოვანი ფაქტორია ქვეყანაში თავისუფალი მასმედიის არსებობა, ამ პრინციპს კი ტელეკომპანია „იმედის“ მაუწყებლობის შეწყვეტა ეწინააღმდეგება.
პარლამენტარის შეფასებით, აღნიშნული ფაქტორები ნამდვილად არ შეუწყობს ხელს დამკვირვებლებში იმ აზრის შექმნას, რომ ქვეყანაში არჩევნები სამართლიანად ჩატარდება. დეპუტატი მოუწოდებს ხელისუფლებას, რომ აღნიშნული გარემოებები საარჩევნოდ აუცილებლად გაითვალისწინოს.

“At Public Offices the Personnel Is Demanded to Confirm in Written Form that They Are Going To Vote for Saakashvili at Presidential Elections”
MP Guguli Maghradze stated that some forms are distributed at public departments and employees are demanded to fill in them in order to prove that they are going to vote for Mikheil Saakashvili at the Presidential Elections.
The MP stated at the parliamentary session today that she had heard similar information from several citizens. Those people told her that unless they confirm that they are going to vote for the President in the elections, they will face some difficulties at their jobs.
According to Maghradze President Mikheil Saakashvili stated that all candidates should have equal rights during the election campaign. The president also added that general situation in the country should not cause any doubts in the fairness of the elections.
Maghradze stated that in order to guarantee fair elections in the country, the presence of free media in the country is an important factor. However, suspension of the TV Company “Imedi” contradicts with that principle.
According to the MP’s estimations current situation will fail to convince international observers that elections are going to be fair. The MP calls upon the authority to take above-mentioned factors into consideration before elections.