ლევან გაჩეჩილაძის ჩოხატაურის საარჩევნო შტაბი დაარბიეს
როგორც "მედიანიუსს" შტაბის ხელმძღვანელმა ირაკლი ახობაძემ განუცხადა, თავდამსხმელებმა გაიტაცეს კომპიუტერი, დოკუმენტაცია და პრეზიდენტობის კანდიდატის ლევან გაჩეჩილაძის სააგიტაციო გაზეთის 3 ათასი ეგზემპლარი.
"ოფისის დარბევის შესახებ გამთენიისას, 05 საათზე მაცნობეს, რის შემდეგაც დავურეკე საპატრულო პოლიციას. თუმცა, ისინი შემთხვევის ადგილზე მხოლოდ 10.25 საათზე გამოცხადნენ. განადგურებულია თითქმის ყველაფერი. სამართალდამცავებმა დაიწყეს გამოძიება, თუმცა რამდენად ობიექტურად წარიმართება ეს პროცესი, უცნობია", - განაცხადა ირაკლი ახობაძემ.

The Chokhatauri election headquarters of the United Opposition Movement was destroyed by unidentified people.
Irakli Akhobadze, head of the headquarters, told news agency Medianews that the attackers took a computer, documents and 3 000 copies of Levan Gachechiladze promotional newspaper.
“I was informed about the destruction of the office at 5 a.m. and then I called the police. They did not arrive on the scene of the crime until 10.25 p.m. Almost everything is destroyed. The law enforcement officials started their investigation, but whether this investigation will be neutral or not, is unknown,” stated Irakli Akhobadze.