კოკოითის რეჟიმი თბილისს საინფორმაციო ბლოკადაში მოქცევის მცდელობაში ადანაშაულებს
ცხინვალი. 30.12.07. მედიანიუსი. ცხინვალის სეპარატისტული ხელისუფლების განცხადებით, ქართული მხარე ცხინვალის რეგიონის საინფორმაციო ბლოკადაში მოქცევას ცდილობს.
კერძოდ, სეპარატისტთა მტკიცებით, ქართულმა მხარემ ქართულ-ოსური კონფლიქტის ზონაში არ შეუშვა სომეხი ჟურნალისტები. ტელეკომპანია "ინტერნიუს არმენიას" წარმომადგენლები კოსოვოს პრობლემასთან დაკავშირებით კონფლიქტის ზონაში სიუჟეტის მომზადებას გეგმავდნენ.
ასევე, სეპარატისთა მტკიცებით, ქართულმა მხარემ კონფლიქტის ზონაში არ შეუშვა ნორვეგიელი ჟურნალისტი რაგნარ სკრი, რომელიც კონფლიქტის ზონაში სიუჟეტის მოსამზადებლად ცხინვალის სეპარატისტულმა ხელისუფლებამ მიიწვია.

Kokoiti Blames Tbilisi for Imposing News Blockade on Tskhinvali Region
According to the separatist government of the Tskhinvali Region, Georgian side tries to block news for their region.
More precisely, separatists claim that Georgian side did not allow Armenian journalists into Georgian-Ossetian conflict zone. The journalists were representatives of the “Internews Armenia” who intended to prepare an item about Kosovo problem in the conflict region.
In addition to that Georgian side did not allow Norwegian journalist Ragnar Scree in the conflict zone who was invited by separatist authority of Tskhinvali region.