ნესტან კირთაძე: დღეს შალვა ნათელაშვილის ლიკვიდაცია იგეგმება
საქართველოს ლეიბორისტული პარტიის პრეზიდენტობის კანდიდატის შალვა ნათელაშვილის საარჩევნო შტაბის ინფორმაციით, დღეს საღამოს 20:00 საათის შემდეგ შალვა ნათელაშვილის ფიზიკური ლიკვიდაცია იგეგმება.
როგორც შტაბის წარმომადგენელმა ნესტან კირთაძემ განაცხადა, ამ ოპერატიულ ინფორმაციას შტაბი გუშინ და დღეს დილით იღებდა, დღეს კი საბოლოოდ გაირკვა, რომ ნათელაშვილის წინააღმდეგ ოპერაცია მზადდება. `როგორც ჩანს საქართველოს ხელისუფლება მოვლენათა განვითარების პალესტინურ მოდელს ირჩევს და ამზადებს ოპერაციას, სახელწოდებით "ბჰუტო".
შტაბი კატეგორიულად მოითხოვს ამ ინფორმაციაზე გამოძიების დაუყოვნებლივ დაწყებას, ასევე, ლეიბორისტული პარტიის ოფისთან და შალვა ნათელაშვილის საცხოვრებელ სახლთან სპეციალური პოსტების გახსნას. "შემდგომ განვითარებულ პროცესებზე მთელი პასუხისმგებლობა დაეკისრებათ მიხეილ სააკაშვილს და საქართველოს ხელისუფლებას", - განაცხადა ნესტან კირთაძემ.

Nestan Kirtadze:Today Is Planned the Elimination of Shalva Natelashvili
The election headquarters of Shalva Natelashvili, Labor Party presidential candidate, has made public information they have received that  an attempt will be made on Natelashvili’s life after 8 p.m. on January the 8th.
As Nestan Kirtadze, a representative from Natelashvili’s campaign headquarters stated, they received word yesterday that their presidential candidate was the target of an assassination attempt. Today, Kirtadze says, they confirmed that an operation was underway to eliminate Natelashvili. "It seems that the Government of Georgia prefers to follow the so-called Palestinian model and have prepared the operation with the code name ‘Bkhuto,’” Kirtadze states.
Natelashvili’s headquarters is demanding than an investigation into these threats be opened immediately. Natelashvili’s staff is also demanding special police protection be given to the former candidate, with calls for special watch posts to be opened at the office of the Labor Party and at Natelashvili’s home. "Mikhail Saakashvili and the Government of Georgia will be responsible for the oncoming events," Kirtadze says.