ჯონდი ბაღათურიას ძმა პატიმრობიდან 2000 ლარის სანაცვლოდ გაათავისუფლეს
თბილისის საქალაქო სასამართლომ ალკაზარ ბაღათურიას აღკვეთი ღონისძიების სახით შეეფარდა გირაო, 2000 ლარის ოდენობით. აღკვეთის ღონისძიების განხილვის წინა სხდომაზე ბრალდების მხარემ ორთვიანი წინასწარი პატიმრობა, ხოლო ადვოკატებმა თავდებობა მოითხოვეს. ამჯერად ადვოკატებმა მოთხოვნა შეცვალეს და გირაოს სახით 2000 ლარის გადახდის შუამდგომლობა დააყენეს. სასამართლომ დააკმაყოფილა ადვოკატების შუამდგომლობა და ბაღათურია პატიმრობიდან იქნა გათავისუფლებული.
აღსანიშნავია, რომ ბაღათურიას ბრალად ედება სისხლის სამართლის 187-ე მუხლის პირველი ნაწილით გათვალისიწნებული დანაშაული - სხვისი ნივთის განზრახ დაზიანება.

Tbilisi Civil Court bailed Alkazar Baghaturia for 2000 lari. While discussing the preventive measures on the detainee the prosecutor demanded two-month preliminary detention, but the attorneys requested the guardianship. Later the attorneys changed request and demanded bail of 2000 lari. The court satisfied the solicitation and Baghaturia was released under bail.
It is noteworthy that Baghaturia was charged under the Article 187, Paragraph I of the Criminal Code-premeditated damage of other’s object.