ხელისუფლება შალვა რამიშვილს პატიმრობიდან, სავარაუდოდ, მალე გაათავისუფლებს
ტელეკომპანია "202"-ის დამფუძნებლის, ჟურნალის  შალვა რამიშვილის მეუღლე თეა აბაშმაძე საქართველოს პრეზიდენტის მოვალეობის შემსრულებლისგან, ნინო ბურჯანაძისგან მეუღლის შეწყალებას ითხოვს. აბაშმაძემ ბურჯანაძეს ასეთი თხოვნით გადაცემა "პრაიმტაიმის" მიმდინარეობისას მიმართა. პრეზიდენტის მოვალეობის შემსრულებელმა პირობა დადო, რომ ეს საკითხი უახლოეს მომავალში გადაიჭრება.
როგორც თეა აბაშმაძემ განაცხადა, მან იმ უამრავი მოქალაქის ხელმოწერა შეაგროვა, რომლებიც რამიშვილის გათავისუფლებას ითხოვენ.
რამიშვილის მეუღლის თხოვნას სახალხო დამცველი სოზარ სუბარიც გამოეხმაურა. "ვუერთდები იმ ადამიანთა რიცხვს, რომლებიც შალვა რამიშვილის გათავისუფლებას ითხოვენ. ამ საკითხზე ნინო ბურჯანაძეს წერილობითაც მივმართავ", - განაცხადა სოზარ სუბარმა.
შალვა რამიშვილი სამართალდამცავებმა 2005 წლის 29 აგვისტოს დააკავეს და გამოძალვის ბრალდებით ხუთწლიანი პატიმრობა შეუფარდეს.

Shalva Ramishvili Is Supposed to Be Pardoned
Thea Abashmadze, wife of Shalva Ramishvili, journalist and founder of the TV Company “202” requested Nino Burjanadze, Interim President of Georgia to pardon her husband. Abashmadze made the request during the TV program “Primetime”. The Interim President promised to resolve the problem in the nearest future.
As Thea Abashmadze said she had collected many signatures of the citizens requesting the release of Shalva Ramishvili.
Sozar Subari, Georgian Public Defender, made his comments on the request of Ramishvili’s wife. “I join the people requesting the release of Shalva Ramishvili. I will send a letter to Nino Burjanadze concerning this issue”, stated Sozar Subari.
Law enforcers arrested Shalva Ramishvili on August 29, 2005 and court sentenced him to a five-year-imprisonment for extortion.