"მსოფლიო საზოგადოებას თბილისში მოშიმშილეთა კარვების გაშლა არ გაუკვირდება"
"მსოფლიო საზოგადოებას არ გაკვირვებია კარვები კიევში და არ გაუკვირდება არც თბილისში. კარვებთან დაკავშირებით მძიმე განცდები მხოლოდ მიხეილ სააკაშვილს აქვს" - აცხადებს რესპუბლიკური პარტიის ერთ-ერთი ლიდერი ლევან ბერძენიშვილი.
მისი თქმით, საერთაშორისო საზოგადოებაში რეზონანსის მოპოვებაზე მეტად, ოპოზიციონერი ლიდერებისთვის მნიშვნელოვანია, 22 თებერვლისთვის დაგეგმილი შიმშილობის აქციის მიმართ ქართული საზოგადოების განწყობა. საერთაშორისო საზოგადოება კი ამ აქციით მიიღებს გზავნილს, რომ საქართველოში ხალხს არსებული ხელისუფლება არ მოსწონს.
როგორც პარლამენტარმა "მედიანიუსს" განუცხადა, კარვების გაშლის თაობაზე ოპოზიციას თბილისის მერიის ნებართვა არ სჭირდება. შეტყობინება მხოლოდ საპროტესტო აქციის გამართვისთვის შეიტანეს.
"ხელისუფლებას კიდევ აქვს შანსი, შიმშილობის კარვები არ გაიშალოს, ამისთვის კი მან საპარლამენტო არჩევნების სამართლიანად ჩატარების გარანტიები უნდა შექმნას", - დასძინა ბერძენიშვილმა.

International Community: Not Surprised, Hunger-Strikers’ & Tents in Tbilisi
“The International Community was not surprised to see tents of hunger strikers in Kievi. They will not be taken by surprise when they will soon see the same in Tbilisi. Only Mikheil Saakashvili cannot tolerate the thought,” said Levan Berdzenishvili, one of the leaders of the Republic Party.
He said that opposition leaders consider that opinion of the Georgian society is more important than the assessment of the international community. The latter will receive the message from the up-coming demonstration of February 22 that the Georgian person does like current government.
The MP said during an interview with Medianews that the opposition does not need permission on setting up tents in the city from the Tbilisi City Hall. They have petitioned the City Hall for the purpose of holding demonstrations.
“The government still has the chance to prevent us from setting up tents of hunger-strikers. However, the government should provide guarantees about holding free and fair parliamentary elections,” said Berdzenishvili.