"ახალი მემარჯვენეების" ორმა წევრმა შიმშილობა შეწყვიტა
პარლამენტის წინ შიმშილობის აქცია გრძელდება. დღეს ეროვნული საბჭოსა და "ახალი მემრაჯვენეების" წევრებმა პარლამენტის წინ საორგანიზაციო შეხვედრა გამართეს.
ამ დროისთვის რუსთაველის გამზირი გადაკეტილია. ეროვნული საბჭოს წევრების განცხადებით, მორიგეობას დააწესებენ და რუსთაველის გამზირი მთელი ღამის განმავლობაში გადაკეტილი იქნება.
"ახალი მემარჯვენეების" ორმა წევრმა - დათო უჯმაჯურიძემ და ლაშა ნარჩემაშვილმა სისხლში შაქრის დაბალი დონის გამო წუხელ შიმშილობა შეწყვიტა. მათი თანაპარტიელის, პარლამენტარ ფიქრია ჩიქრაძის განცხადებით, ორივე მოშიმშილე უკვე სახლში იმყოფება.
გაუარესებულია ზვიად ძიძიგურის მდგომარეობაც. მას არტერიული წნევა 90-80-ზე აქვს და სასწრაფო გადასხმებს საჭირობს.
ერთიანი ეროვნული საბჭო დღეს 18 საათისთვის აქციის გამართვას აპირებს. დაგეგმილია აგრეთვე პარლამენტისა და კანცელარიის პიკეტირებაც. "ჩვენი მოთხოვნები უცვლელია. 17-პუნქტიანი  მოთხოვნა ძალაში რჩება. შიმშილობის აქცია არ შეწყდება, სანამ ჩვენი მოთხოვნები არ დაკმაყოფილდება", - განაცხადა გოგა ხაინდრავამ.

Two Members of the New Rights Stopped Hunger Strike
The hunger strike in front of the Georgian parliament continues. Today the members of the National Council and political party, New Rights held meeting in front of the Parliament.
Rustaveli Avenue is blocked at the moment. The members of the National Council stated that they would start a night watch to keep the avenue blocked.
Two members of the New Rights Dato Ujmajuridze and Lasha Narchemashvili stopped hunger striking last night because of the low sugar level in their body. Pikria Chikhradze, member of the New Rights stated that both former hunger strikers are already at home.
The health condition of Zviad Dzidziguri is very poor. He has blood pressure 90/80 and immediate medical treatment.
The United National Council plans to hold a demonstration today at about 6 p.m. It is planned to picket both parliament building and the State Chancellery. “Our demands have not changed.  The memorandum of 17 points is still in force. The hunger strike will continue until our demands are upheld,” stated Goga Khaindrava.