მაჟორიტარობის ოპოზიციონერი კანდიდატი ზეწოლაზე საუბრობს
ჯუმბერ ანანიძე, რომელიც მრეწველების პარტიიდან მაჟორიტარ კანდიდატად ქობულეთში იყრის კენჭს, აცხადებს რომ ხელისუფლების მხრიდან მის მხარდამჭერებზე ზეწოლა ხორციელდება.
„ხელისუფლების ქმედებები სულ უფრო გვაშორებს დემოკრატიულ არჩევნებს. პრაქტიკულად წინასაარჩევნო კამპანიის წარმოება შეუძლებელია. ჩემს მძღოლს, ბადრი ანანიძეს, გუშინ დილით მართვის მოწმობა ჩამოართვეს. შეშინებულმა მობილური დამიბრუნა და წავიდა, შენთან ვეღარ ვიმუშავებო“.
ანანიძის თქმით, ზეწოლა მის ახლობლებზეც მიმდინარეობს: „ქობულეთში დაშინების პოლიტიკა აქტიურად მიმდინარეობს. ამომრჩევლებს ემუქრებიან, თუკი მხარს არ დამიჭერთ, მაშინ თქვენს წინააღმდეგ ზომებს გავატარებთო. ასევე, დადიან ჩემს ახლობლებთან ოჯახებში, აფრთხილებენ და აშინებენ, რომ სამსახურებიდან გაათავისუფლებენ, პატიმრებს ვადებს გაუგრძელებენ ან დააპატიმრებენ. ვერ ვიტყვი, რომ ამას ქობულეთის პოლიცია აკეთებს საკუთარი გადაწყვეტილებით. ბრძანება, რა თქმა უნდა, ზედა ეშელონებიდან მოდის“.
ჯუმბერ ანანიძე, გენერალ-მაიორი, ავღანეთისა და აფხაზეთის ომის ვეტერანია. ის ერთ-ერთი რეიტინგული კანდიდატია ქობულეთში. ის რევოლუციის პერიოდში რევოლუციონერთა გვერდით იდგა. მოგვიანებით კი, ქვეყანაში განვითარებული პროცესების შემდეგ, ოპოზიციონერობა გადაწყვიტა. ანანიძე ხელისუფლებას აფრთხილებს: „ნუ გამოიყენებენ პოლიციას დემოკრატიული არჩევნების წინააღმდეგ. ნუ განახორციელებენ ზეწოლას ამომრჩევლებზე. მივცეთ საშუალება ჩვენს თანამოქალაქეებს გააკეთონ სწორი არჩევანი. წინააღმდეგ შემთხვევაში, ეს ზეწოლა გახდება მიზეზი უმართავი პროცესების დასაწყებად“.

Single Mandate Candidate from Opposition Party Speaks of Repression
Jumber Ananidze, who will stand for elections in Kobuleti, states that government representatives had repressed his supporters.
“Activities of the government are stealing from us democratic elections. It is actually impossible to carry out a pre-election campaign. Badri Ananidze, who works as my driver, even had his driver’ license taken away from him yesterday by the police; they took his phone away and then threatened him. He was finally given the mobile phone back and when we saw each other last he told me that could no longer work for me.”
Ananidze said that his relatives are also being repressed. “Politics of threatening is very active in Kobuleti. Voters are warned against voting for opposition candidates and they are then threatened by various methods. They visit my relative and neighbors, warn and threaten that they will be fired from jobs, prison terms will be prolonged or that people that are now free will be arrested.  I cannot say that Kobuleti Police Department does it deliberately, or they have received such orders from higher authorities.”
Jumber Ananidze is General-Major, veteran of Afghanistan and Abkhazian wars. He has high standing in Kobuleti in terms of reputation. During the Rose Revolution he supported current government. Later, however, as a result of on-going situation in the country, he decided to cross over to the opposition. Ananidze now warns the government: “They must not use police against democratic elections; they must not suppress voters. We must let out citizens to make right choice on their own. Otherwise this suppression will be the start of uncontrollable processes.”