ადვოკატებისათვის საარჩევნო კანონმდებლობის შესახებ ტრენინგი ჩატარდება
დღეს სასტუმრო "ვერე პალასში" ამერიკის იურისტთა ასოციაცია პროექტის "საქართველოს ადვოკატები სამართლიანი არჩევნებისთვის" პრეზენტაციას გამართავს.
პროექტის მიზანია სხვადასხვა პოლიტიკური პარტიის ადვოკატებისათვის საარჩევანო კანონმდებლობის შესახებ ტრენინგის ჩატარება. ტრენინგის გავლის შემდეგ ადვოკატები შეძლებენ არჩევნების პროცესში დარღვევების უკეთესად იდენტიფიცირებას, გამოძიებასა და გასაჩივრებას.
პროექტ ხორციელდება აშშ-ს საერთაშორისო სააგენტოს ფინანსური მხარდაჭერით.
პრეზენტაციაზე სიტყვით გამოლვენ ამერიკის იურისტთა ასოციაციის სამხარეო დირექტორი გერი ლედბეტერი, საქართველოს ადვოკატთა ასოციაციის თავმჯდომარე კახა ასლანიშვილი, საარჩევნო კანონმდებლობის სახელმძღვანელოს ავტორი კობა ბოჭორიშვილი და ამერიკის იურისტთა ასოციაციის წარმომადგენელი დინ ფინელისი.

Training over Election Code Will Be Held for Attorneys
Today American Bar Association will present a project “Georgian Attorneys for Fair Elections” in the hotel “Vere Palace”.
The goal of the project is to hold trainings on election legislation for attorneys from different political parties. After the training attorneys will be able to find out gaps while election process, to investigate and appeal against them.
USA International Agency supports the project financially.
Geri Ledbeter, the regional director of American Bar Association, Kakha Aslanishvili the chairperson of Georgian Bar Association, Koba Bochorishvili the author of the guide-book for the election legislation and Din Finelisi the representative of American Bar Association will make a speech on presentation.