თელავის უნივერსიტეტიდან პროფესორ - მასწავლებლებს აძევებენ
თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის პედაგოგებს პოლიტიკური ნიშნით დევნიან. როგორც "ადამიანის უფლებათა ცენტრისთვის" გახდა ცნობილი, მუქარებისა და იძულების გამო სამსახურიდან გათავისუფლების შესახებ განცხადება უკვე დაწერა რამდენიმე მასწავლებელმა, კერძოდ, არჩილ ჯორჯაძემ, ნელი ცქიტიშვილმა და სხვებმა.
სტუდენტების თქმით, ზეწოლა მათზეც ხორციელდება. გაერთიანებული ოპოზიციის თელავის მაჟორიტარი დეპუტატობის კანდიდატთან ფიქრია ჩიხრაძესთან შეხვედრის და მისი მხარდაჭერის შემთხვევაში, "ნაციონალური მოძრაობის" რეგიონული ორგანიზაციის ხელმძღვანელები, თელავის გამგეობისა და პრეზიდენტის კახეთის მხარის სახელმწიფო რწმუნებულის ადმინისტრაციის წარმომადგენლები მათ უნივერსიტეტიდან გარიცხვით ემუქრებიან.
"თავისუფლება უნივერსიტეტის პროფესორ - მასწავლებლებსა და სტუდენტებს" - ამ ლოზუნგით, 14 მაისს, 13 საათზე უნივერსიტეტის შენობის წინ სტუდენტების ნაწილი საპროტესტო აქციას გამართავს.

Lecturers Are Fired from Telavi University
Lecturers at the Telavi State University are suppressed on political grounds. As Human Rights Centre was informed several teachers have already written resignation letters as a result of threats and suppression; those lecturers are Archil Jorjadze, Neli Tskitishvili and others.
Students said that they are also oppressed. If they meet and support Fikria Chikhradze, a single mandate candidate of the united opposition in Telavi, administration of the regional organization of the National Movement, Telavi district authority and representatives of the Kakheti regional governor threaten them with firing from the university.
Part of students will hold a demonstration with the slogan “Freedom for University Lecturers and Students” in front of the university building on May 14 at 1:00 PM.