სასამართლო რადიო "ჰერეთის" სარჩელის განხილვას განაახლებს
დღეს თბილისის ადმინისტრაციულ საქმეთა კოლეგიაში, საქართველოს კომუნიკაციების კომისიის წინააღმდეგ სასამართლო პროცესი განახლდება. სასამართლოზე სავარაუდოდ, გადაწყდება  დააკმაყოფილებს თუ არა რადიო "ჰერეთის" სარჩელს მოსამართლე.
"ჰერეთის" სარჩელი ეხება ადმინისტრაციული აქტის ბათილად ცნობას, რომელიც კომუნიკაციების კომისიამ გამოსცა.
კომისიის მტკიცებით, რადიო "ჰერეთი" 7 თვის განმავლობაში არალიცენზირებულად მაუწყებლობდა, ეს მაშინ როდესაც "ჰერეთს" სალიცენზიო მოსაკრებლის გადასახადის დამადასტურებელი ცნობები და სხვა დოკუმენტაცია დროულად აქვს წარდგენილი, _ აცხადებს რადიოს ხელმძღვანელობა.
გახმაურებული აუდიო ჩანაწერების ეთერში გაშვების შემდეგ, რომელიც რადიო "ჰერეთზე" ზეწოლას უკავშირდებოდა, კომისიამ რადიოსადგურს ჯერ 10 წლით მაუწყებლობის უფლება მიანიჭა, ამასთან, იმავე დღეს 5000 ლარით დააჯარიმა.

Today the Administrative Division of the Tbilisi City Court resumed the hearing of the administrative case against Georgian National Communication Commission (GNCC).  Presumably, the court hearing will show whether the judge will satisfy the suit of Radio Hereti or not.
Radio Hereti requests to annul the administrative act of GNCC. According to the Commission, Radio Hereti had been broadcasting without a license for 7 months. However, the radio Hereti has presented receipts for paying license fees and other documents on time, as the radio administration stated.
When the radio broadcasted notorious audio tapes eliciting the pressure being applied on Radio Hereti, the Commission on one hand awarded a 10-year broadcast license to Hereti but on the other hand, GNCC fined the radio station 5000 GEL.