ახალქალაქში პოლიციელი მოკლეს
17 ივლისს, ახალქალაქში, სამსახურეობრივი მოვალეობის შესრულებისას, ამავე მუნიციპალიტეტის მილიციის რაიონული სამმართველოს კრიმინალური პოლიციის თანამშრომელი, 23 წლის არტურ ბერუჯანიანი დაიღუპა.
მოვლენები თავდაპირველად ასე განვითარდა: ამავე დღეს ღამის ოთხ საათზე ქალაქში აფეთქების ხმა გაისმა. აფეთქება თამარ მეფის ქუჩაზე, ახალქალაქის მილიციის რაიონული სამმართველოს უფროსის სამველ პეტროსიანის საცხოვრებელ სახლში მოხდა.
აფეთქების დროს არავინ დაზარალებულა, ჩაიმსხვა პეტროსიანისა და მის მეზობლების სახლის მინები.
„წუხელ გვიან ღამით პოლიციის უფროსის სახლს ხელყუმბარა ესროლეს”, - ამბობენ პირად საუბარში ახალქალაქელები.
ამავდროულად გავრცელდა ინფორმაცია რომ, პოლიციის უფროსის სახლზე აფეთქება ახალქალაქში მცხოვრებმა 26 წლის გურგენ შირინიანმა განახორციელა. ეჭვმიტანილის სახლის ჩხრეკის დროს, პოლიციის თანამშრომლებს გურგენ შირინიანმა „აკაეს“-ის სისტემის ავტომატიდან სროლა აუტეხა. ცეცხლის გახსნას ერთ - ერთი უბნის ინსპექტორი 23 წლის არტურ ბერუჯანიანის სიცოცხლე შეეწირა.
„დილით მეგობარმა მითხრა რომ წუხელის სროლა იყო, თუმცა რა მოხდა არავინ იცის. ამბობენ რომ პოლიციელი დაიღუპა“,- ამბობს ახალქალაქის მკვიდრი ნოდარ კაფელიანი.
სამართალდამცავის სიკვდილის შემდეგ გურგენ შირინიანის სახლს პოლიციამ ალყა შემოარტყა, მაგრამ ეჭვმიტანილი იქ აღარ აღმოჩნდა.
ოფიციალური მხარე და ძალოვანი სტრუქტურების წარმომადგენლები გამოძიების ინტერესებიდან გამომდინარე კომენტარს არ აკეთებენ. ორივე, მომხდარ ფაქტზე სისხლის სამართლის საქმეა აღძრული. აფეთქებაში და პოლიციის მკვლელობაში ეჭვმიტანილი გურგენ შირინიანი ამჟამად ძებნაშია.

Police Officer Murdered in Akhalkalaki
On July 17 twenty-three-year-old Artur Berujanian was murdered while performing his official duties.  He worked at the Criminal Police Division of the Akhalkalaki municipality police department.
Everything transpired as follows: at 4:00 AM on July 17 an explosion was heard in the town, which happened in Tamar Mefe Street in the house of Samvel Petrosian, the head of the Akhalkalaki Police Department.
Nobody injured during the explosion. Only window glasses of Petrosian’s house and his neighbors’ were broken from the force of the blast.
However, the story spread as follows: “Late last night, somebody shot a bombshell at the house of the chief police officer in the town,” said local residents in private talks.
Simultaneously news traveled that twenty-six-year-old Gurgen Shirinian, a resident of Akhalkalaki, had shot the house. When the suspect was being searched Gurgen Shirinian opened fired at the police officers with an automatic weapon, and Artur Berujanian was killed.
“In the morning my friend told there were some shots at night but nobody knows what really happened. People told that a policeman was killed,” said Nodar Kapelian, a resident of Akhalkalaki.
After the death of the law enforcer, the police besieged the house of Gurgen Shirinian but the suspect was not at home and he had fled to escape arrest.
Out of interests of the investigation, law enforcers do not officially comment on the incident. Criminal investigations have been launched regarding both crimes. Gurgen Shirinian, suspect for the explosion at the house and for having killed the police officer, is now a wanted man and being actively sought after.