კოალიცია „ჩვენი უფლებებისთვის“ ლეიბორისტ არნოლდ ბენიძის დაპატიმრებას აპროტესტებს
არასამთავრობო ორგანიზაციას კოალიცია „ჩვენი უფლებებისათვის“ მიაჩნია, რომ საქართველოში არსებულმა ავტორიტარულმა რეჟიმმა ოპოზიციურ პოლიტიკურ პარტიათა მიმართ ანგარიშსწორება დაიწყო.
როგორც „მედიანიუსს“ არასამთავრობო ორგანიზაციაში „კოალიცია ჩვენი უფლებებისათვის“ განუცხადეს, 25 ივლისს ლეიბორისტული პარტიის წევრის არნოლდ ბენიძის დაპატიმრება სწორედაც, რომ ქვეყანაში არსებული ავტორიტარული რეჟიმისა და ანგარიშსწორების შედეგია. აქედან გამომდინარე კი, კოალიცია „ჩვენი უფლებებისათვის“ ხელისუფლებას მიმართავს, რომ ხელი აიღოს ბინძური კამპანიისაგან, რაც მიზნად ისახავს ოპოზიციური პარტიების სპექტრის დაშინებასა და დაშანტაჟებას.
კოალიცია „ჩვენი უფლებებისათვის“ მიიჩნევს, რომ ხელისუფლების ამგვარი ქმედებები ლეიბორისტული პარტიის დისკრიმინაციასა და მისი ლიდერის შალვა ნათელაშვილის აქტიური პოლიტიკური საქმიანობის განეიტრალებაა. იმ შემთხვევაში თუ ხელისუფლება ამგვარ ქმედებებს არ შეწყვეტს, არასამთავრობო ორგანიზაცია კოალიცია „ჩვენი უფლებებისათვის“ მასობრივ გამოსვლებსა და ფართომასშტაბიანი აქციების გამართვას დაიწყებს.

Coalition “For Our Rights” Protests Arrest of Arnold Benidze, Labor Party Member
The coalition of NGOs “For Our Rights” considers that the authoritarian regime of Georgian government has started carrying out retribution against various opposition parties.
The representatives of the NGO “For Our Rights” told news agency Medianews today that Arnold Benidze, the member of the Labor party was arrested on July 25th  because there is authoritarian regime in Georgia. The coalition “For Our Rights” calls the government for stopping it “dirty campaign” against oppositional parties which aims at intimidating and blackmailing members of the oppositional parties.
The coalition considers that the government tries to discriminate against the Georgian Labor Party as it seeks to neutralize Shalva Natelashvili, the leader of the party – such a variety of methods. If the government does not stop, the NGO “For Our Rights” is planning to start mass demonstration and protest rallies.