ცხინვალისა და გორის რაიონები სულ 158 600 ადამიანმა დატოვა
თბილისი.18.08.08.მედიანიუსი. გაეროს ლტოლვილთა უმაღლესი კომისრის სამმართველოს განცხადებით, გორს მოროდიორებმა სერიოზული ზიანი მიაყენეს.
გაეროს ინფორმაციით, გორში შენობები სერიოზულად არ არის დაზიანებული, მაგრამ ყველგან მასობრივი მოროდიორობის კვალი ჩანს.
ლტოლვილთა უმაღლესი კომისრის სამმართველოს განცხადებით, გორში ადგილობრივ მკვიდრთა მცირე ჯგუფია დარჩენილი და გაეროს წარმომადგენლების მიერ ჩატანილი ჰუმანიტარული დახმარების მისაღებად ქალაქის ცენტრალურ მოედანზე სულ 50-60 ადამიანამდე მივიდა.
გაეროს ინფორმაციით, რუსეთის არმიის საქართველოში შემოჭრის გამო ცხინვალისა და გორის რაიონები სულ 158 600 ადამიანმა დატოვა.

Total of 158 600 People Flee Tskhinvali and Gori Districts
According to the information of the UNHCR, looters seriously damaged Gori district in the wake of fleeing IDPs.
The UN reported that the buildings are not seriously damaged in Gori but all of them have been looted.
The UNHCR states that a small group of local inhabitants stayed in Gori and nearly 50-60 people gathered in the city center to receive humanitarian aid delivered by the UN.
According to the UN, 158 600 people escaped from Tskhinvali and Gori districts after the Russian Army entered Georgian territories.