გივი თარგამაძე: ცოტნე გამსახურდიას ჩამოსვლა პროვოკაციული ნაბიჯი იყო
პარლამენტის თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტის თავმჯდომარის გივი თარგამაძის აზრით, დღევანდელ სიტუაციაში საქართველოში ცოტნე გამსახურდიას ჩამოსვლა, მისი მხრიდან პროვოკაციული ნაბიჯი იყო.
მისი თქმით, გამსახურდია რუსული სპეცსამსახურების დავალებით მოქმედებდა და ამას ადასტურებს 2007 წლის ნოემბერში გავრცელებული ცნობილი სატელეფონო ჩანაწერები.
გივი თარგამაძემ ისიც აღნიშნა, რომ შექმნილის მდგომარეობიდან გამომდინარე შესაბამის ქართულ ორგანოებს ყურადღება გამკაცრებული აქვთ, მაგრამ ეს იმას არ ნიშნავს, თითქოს ვინმე პოლიტიკური ნიშნით იდევნება.
პირველი პრეზიდენტის ვაჟი ცოტნე გამსახურდია საქართველოს შსს-ს კონტრდაზვერვის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა 3 სექტემბერს თბილისის საერთაშორისო აეროპორტში დააკავეს.

Givi Targamadze, head of Parliamentary Committee for Defense and Security considers that Tsotne Gamsakhurdia’s arrival in Georgia in this situation was a provocation on his part.
He considers that Gamsakhurdia was instructed by Russian Special Forces. He says his allegation can be proved by the telephone conversation tapes publicized in November, 2007.
Givi Targamadze states that Georgian law enforcers are more attentive regarding the current situation. However, it does not mean that someone is politically persecuted.
The representatives of MIA Counterintelligence Department arrested Tsotne Gamsakhurdia, son of first president of Georgia in September 3rd at the Tbilisi International Airport.