ახალგორიდან დევნილებს წყნეთში მდებარე #137-ე სკოლა დაატოვებინეს
დევნილები ამ წუთებში პარლამენტის შენობასთან არიან შეკრებილი და მათი წარმომადგენლები პარლამენტის წევრებთან შეხვედრას მართავენ.
როგორც "ინტერპრესნიუსთან" საუბარში დევნილები აცხადებენ, აღნიშნულ სკოლაში 69 დევნილი ცხოვრობდა. მათი ინფორმაციით, დღეს სკოლის დირექტორმა პოლიციის ძალით დაატოვებინა სკოლის შენობა იმ მიზეზით, რომ სწავლა უნდა დაიწყოს და დევნილებს ამ სკოლაში ვეღარ გააჩერებდა.
დევნილები ამბობენ, რომ შენობაში იმყოფებოდნენ როგორც მცირეწლოვანი ბავშვები, მათ შორის ერთი ახალშობილი და ორსული ქალი, რომლებსაც თუნდაც ამაღამ წასასვლელი არსად აქვთ.
დევნილები იმასაც აღნიშნავენ, რომ მათ პრობლემები ჰქონდათ კვებასთან დაკავშირებითაც და შენობაში, სადაც 69-მდე დევნილი ცხოვრობდა, მხოლოდ 5 ლეიბი მიიტანეს.

The IDPs from Akhalgori Ousted from Tskneti Public School # 137.
The IDPs are gathered at Parliament Hall at the moment and their representatives are meeting with MPs.
The IDPs told news agency Interpressnews that 69 people lived in the Public School # 137. They said the school principal called the police to oust the IDPs from there. The reason was that the school year had to start on time and the IDPs could not stay at school any more.
The IDPs state that there were children including a new born child as well as a pregnant woman in the building. They have no place to go, at least this night. The IDPs also say that they had food problems. On top of all, 69 IDPs were supplied with only 5 mattresses.