ციხის საავადმყოფოში ორი პატიმარი გარდაიცვალა
პატიმარ ლოვა ბ.-ს დასმული ჰქონდა დიაგნოზი: მარცხენა ფილტვის ინფილტრაციული ტუბერკულოზი, რღვევის ფაზაში, მარჯვენამხრივი პულმონექტომიის შემდგომი მდგომარეობა, მწვავე ნაწლავური ინფექცია, ქრონიკული С ჰეპატიტი, პროცესის ზომიერი აქტივობით. ექიმების პირველადი დასკვნით პატიმრის გარდაცვალების მიზეზი ტუბერკულოზური ინტოქსიკაციის ფონზე განვითარებული სუნთქვისა და გულ-სისხლძარღვთა მწვავე უკმარისობა გახდა.
ლოვა ბ. 2001 წლის 17 ივლისს მკვლელობის მცდელობისთვის (საქ. სსკ-ის 19-108 მუხ.) იყო დაკავებული. მას 8 წლით თავისუფლების აღკვეთა ჰქონდა მისჯილი.
პატიმარ ვახტანგი ლ.-ს კი დასმული ჰქონდა დიაგნოზი: არაჰოჯკინის ლიმფომა IVსტ. IV კლ. ჯგ. ექიმების პირველადი დასკვნით პატიმრის გარდაცვალების მიზეზი სიმსივნური ინტოქსიკაციის ფონზე განვითარებული გულ-სისხლძარღვთა მწვავე უკმარისობა გახდა. ვახტანგი ლ. 2005 წლის 29 აპრილს ყაჩაღობისა და სამართალდამცავებისთვის წინააღმდეგობის გაწევის (საქ. სსკ-ის 179მუხ. I ნაწ., 353მუხ. I ნაწ. ) ბრალდებით იყო დაკავებული მას 5 წლით და 6 თვით თავისუფლების აღკვეთა მიესაჯა, რასაც წინა განაჩენით სასჯელის მოუხდელი ნაწილი დაემატა და საბოლოოდ 6 წლით თავისუფლების აღკვეთა განესაზღვრა.

Two Prisoners Died in the Prison Hospital
Lova B., a prisoner had been suffering from acute TB of the right lung, and who was at a stage where he was disorganized, suffering from severe intestine infection and chronicle hepatitis.
According to primary expertise the prisoner died from acute breathing and cardiovascular insufficiency amid TB intoxication.
Lova B. was arrested on July 17, 2001 for the attempted murder (Article 19-108 of the Criminal Code of Georgia.) He was convicted to 8 year prison term.
Vakhtang L., a prisoner had been suffering from the final stage of cancer. According to primary expertise the doctors of Clinic #4 state that the prisoner died from acute cardiovascular insufficiency amid terminal cancer
Vakhtang L. was arrested on April 29, 2005 for robbery (Part I, Article 179 of the Criminal Code of Georgia) and attempt to resist arrest by law enforcers (Part I, Article 353 of the Criminal Code of Georgia) and was convicted to 5 years and 6 months of prison term. On the whole the prisoner had to serve out 6 years behind bards as he did not serve the previous sentence in full and the previous term was added upon the new one.