ომისა და სამხედრო ძალების ვეტერანი რკინის ჯიხურში ცხოვრობს
ომისა და სამხედრო ძალების ვეტერანი, 79 წლის მიშა ხიმშიაშვილი დახმარებას ითხოვს. შრომისუუნარო ინვალიდი, რომელიც 1941 - 1945 წლებში დიდ სამამულო ომში მამაცური შრომისათვის მედლით არის დაჯილდოვებული, 3 კვადრატული მეტრის ფართში, რკინის ჯიხურში ცხოვრობს.
მოხუცმა დახმარებისათვის სოციალური სუბსიდიების სააგენტოს მიმართა, თუმცა სოციალურმა აგენტებმა რკინის ჯიხური მუდმივ საცხოვრებელ ადგილად არ ჩათვალეს და მოხუცისთვის ოჯახის დეკლარაციის შევსებაზე უარი განაცხადეს.
მიშა ხიმშიაშვილს, რომელსაც მარჯვენა ხელი არ გააჩნია, წასასვლელი არსად აქვს. გურჯაანის მუნიციპალიტეტის გამგეობის ბალანსზე მყოფ მრავალბინიან საცხოვრებელ სახლებში თავშესაფრის გამოყოფის თხოვნით, მოხუცმა ადგილობრივ ხელისუფლებას ერთი კვირის წინ მიმართა, თუმცა ამ დრომდე გამგეობაში ამ საკითხით არავინ დაინტერესდა.

13:52, Sunday, 19.05.2013
Misha Khimshianshvili, 79 war and armed forces veteran requests some assistance. He is a physically disabled veteran who participated in the Great Patriotic War, 1941-1945, WWII, and he even received a medal for his heroism. Now he lives in a three square meter iron cubicle.
The veteran addressed the Agency for Social Subsidies for assistance. However, social agents did not acknowledge the iron booth as a permanent place of residence for the veteran and refused to consider his declaration as being family accommodation.
Misha Khimshiashvili who does not have his right arm does not have any other place to live. The veteran addressed the Gurjaani local government for assigning him an apartment in the house that is owned by the Gurjaani Local Government a week ago. However, no one from the local government has expressed any interest in his case.