შიდა ქართლში ოსიანობა გრძელდება
ე.წ ბუფერული ზონის ქართულ სოფლებში ოსების თარეში გრძელდება. ამჟამად  გორის რაიონის სოფელ ტირძნისში შეიარაღებული ოსები იმყოფებიან და ქვის სამტვრევ საამქროს და საწყობებს ძარცვავენ. როგორც სოფლის რწმუნებული თემურ ტეტუნაშვილი აცხადებს, ოსებს ტექნიკაც ჰყავთ მოყვანილი და ძვირადღირებული დანადგარების წაღებას ცდილობენ. ოსებმა  2 სატვირთო მანქანით უკვე გაიტანეს სპეციალური ტექნიკა. აღნიშნულის თაობაზე ადგილობრივმა ხელისუფლებამ და სამართალდამცავებმა საქმის კურსში უკვე ჩააყენეს ევროკავშირის დამკვირვებლები და "სამშვიდობო" ძალების სარდალი მარატ კულახმეტოვი და მათგან რეაგირებას ელიან.
ყაჩაღობა მოხდა სოფელ აძვში გუშინ ღამით. სოფლის რწმუნებული გუჯა რჩეულიშვილის ინფორმაციით, რამდენიმე შეიარაღებული და ნიღბანი პიროვნება ქუჯოშვილების ოჯახში გვიან ღამით შეიჭრა და ფული და ძვირფასი ნივთები წაიღო. დაზარალებულთა განცხადებით თავდამსხმელები ოსური აქცენტით ქართულად ლაპარაკობდნენ.
რწმუნებულის განცხადებით, ოსების მხრიდან ხშირია ქართულ სოფლებში იარაღით შემოჭრის და დაშინების ფაქტები. აძვს ოსური სოფელი ზემო არცევი ესაზღვრება

Ossetian militias continue raiding in Georgian villages in the so-called buffer zones. Armed Ossetians are now looting a stone quarry and storage depots in the village of Tirdznisi, Gori District. Temur Tetunashvili, the representative of the village of Tirdznisi states that the Ossetians have brought trucks and are trying to loot expense equipment from the quarry. The Ossetians have already taken special equipment along with the two trucks. The local government and Georgian law enforcers have already informed the EU observers and Marat Kulakhmetov, head of peacekeeping forces. They are expecting that EU observer and the head of peacekeepers to react on the fact.
A house in the village of Adzvi was robbed. Guja Rcheulishvili, the representative of the village of Adzvi informs that several armed men in masks burglarized the family of Kujoshvili and took money together with other valuable belongings. The robbed family states that the thieves spoke in Georgian but with Ossetian accents.
The village representative states that the Ossetians often invade into Georgian villages with guns in their hands and intimidate them. The village of Adzvi and the Ossetian village of Zemo Artsevi are located right next to one another