მასწავლებელს მოსწავლის თურქეთში გაყიდვის მცდელობაში ადანაშაულებენ
ჯერ - ჯერობით დაუდგენელმა პირმა გურჯაანის მუნიციპალიტეტის ერთ - ერთი საჯარო სკოლის დამამთავრებელი კლასის მოსწავლეს მ. ა-ს ფიზიკური დაზიანებები მიაყენა. მოსწავლის ახლობლები მომხდარს სკოლის პედაგოგს უკავშირებენ.
მათი თქმით, როგორც გაარკვიეს, მასწავლებელი მოსწავლეს რამდენიმე თვის განმავლობაში არწმუნებდა, რომ ის ნაშვილები იყო და ბიოლოგიური მშობლების მოძებნაში დაეხმარებოდა. ამისათვის პედაგოგის მითითებით და დახმარებით მ. ა-მ საერთო ჯამში დაახლოებით 1000 აშშ დოლარამდე თანხა არაერთხელ ისესხა და მასწავლებლის მიერ ნაჩვენებ პიროვნებას გადასცა, რომელიც მ. ა-ს ადვოკატად გაეცნო.
როგორც "ადამიანის უფლებათა ცენტრისთვის" გახდა ცნობილი, მას შემდეგ, რაც მ. ა-მ მომხდარის შესახებ დედას გაანდო, მასწავლებლის მიერ მითითებული პირი, რომელსაც მ. ა. ადვოკატად იცნობდა, მას სკოლის მიმდებარე ტერიტორიაზე შეხვდა და გაჩუმება მოსთხოვა, ამასთან ერთად დაემუქრა და გოგონას განმარტებით მუცლის არეში დანით დასერა.
ერთ - ერთი ვერსიით, რაზედაც მ. ა-ს ახლობლები საუბრობენ, პედაგოგს გოგონას საზღვარგარეთ გაყვანა და მისი თურქეთში გაყიდვა სურდა. ამ მიზნით, პედაგოგი გოგონას ავტორიტეტის შემლახველ ცნობებს ავრცელებდა, თითქოს მას მშობლის თანატოლ მამაკაცთან ჰქონდა სექსუალური ურთიერთობა.
მომხდართან დაკავშირებით სისხლის სამართლის საქმე აღიძრა. გამოძიებას კახეთის საოლქო პროკურატურა აწარმოებს.

Teacher Accused of Attempted Sale Student to Turkey
An unidentified person physically assaulted M. A., a senior student of a public school of Gurjaani district. The pupils see some connection between the assault and a  teacher working at the school.
They say the teacher had been convincing the pupil for several months that she was adopted and she promised help her to find his biological parents. M.A. several times loaned money to the student, which total approximately 1000 US Dollars with the support and involvement of the teacher and handed the money over to the person shown by the teacher who introduced himself as being an attorney.
The Human Rights Center found out that when M.A. told about the situtaion to her mother that the mother called attorney to met her at the school and ordered to keep her mouth shut, as otherwise there would  be consequences. Otherwise it would be better to say nothing.  The assaulted girl aslo said that he had inflicted some injuried on her belly.
The associates of M.A. say that the teacher wanted to take the girl to Turkey and sell her there. The teacher was trying to discredit the girl by spreading the information that she was in sexual relationships with an older man that was of her mother’s age.
A criminal case was launched based on the allegations. The case is currently being investigated by Kakheti District Prosecutor’s office.