პენსიონერები ,,სახალხო ბანკის“ მოლარეებს თანხის გამოძალვაში ადანაშაულებენ
,,სახალხო ბანკის“ მოლარეები გურჯაანში, თელავში, სიღნაღსა და საგარეჯოს მუნიციპალიტეტებში პენსიონერებს კუთვნილ პენსიას სრულად არ აძლევენ. ამის შესახებ ,,ადამიანის უფლებათა ცენტრს“ პენსიონერებმა აცნობეს.
მათი თქმით, მიუხედავად იმისა, რომ ისინი ,,სახალხო ბანკის“ მოლარეებს დანიშნულების ადგილზე პენსიის მისაღებად თავად აკითხავენ, პენსიის გაცემისას მოლარეები თითოეულ პენსიონერს 1– დან 3 ლარამდე თანხას უკანონოდ უკავებენ. მათივე თქმით, მიუხედავად იმისა, რომ თანხის დაკავების შესახებ ,,სახალხო ბანკის“ რაიონული ფილიალიების ხელმძღვანელობას არაერთხელ შეატყობინეს, ასეთი ფაქტები უკვე რამდენიმე თვეა გრძელდება.
აღნიშნულთან დაკავშირებით ,,სახალხო ბანკის“ საზოგადოებასთან ურთიერთობის სამმართველოს უფროსმა დოდო ბოჭორიშვილმა განაცხადა, რომ ინფორმაციას ბანკის უსაფრთხოების სამსახურს მიაწოდებს და ფაქტების დადასტურების შემთხვევაში მოლარეებს სამსახურიდან გაათავისუფლებენ.

Pensioners Accuse the People’s Bank’s Cashiers in Extortion
Pensioners informed the Human Rights Center that the cashiers of People’s Bank do not give pensions total of their due money in Gurjaani, Telavi, Sighnaghi and Sagarejo Districts.
The pensioners say that cashiers cut 1-3 GEL from their pension illegally. They say that they have informed the administration of People’s Bank’s Kakheti Regional Branches many times about this violation, but the cashiers continue committing the same illicit action for several months.
Dodo Bochorishvili, head of People’s Bank’s Public Relations Division stated that she will send this information to Security Division of the bank. She said if the allegations are proved the cashiers will be dismissed.