"გურჯაანგაზი" აბონენტებს ჩინური წარმოების მრიცხველების შეცვლას აიძულებს
"გურჯაანგაზი" აბონენტებს ჩინური წარმოების მრიცხველების შეცვლას აიძულებს. კომპანია ცვლილების მიზეზად აპარატის უხარისხობას ასახელებს. ამის შესახებ ,,გურჯაანგაზის" აბონენტებმა გვაცნობეს.
მათი თქმით, იმ შემთხვევაში თუ ისინი "გურჯაანგაზის" ხელმძღვანელობის მოთხოვნას არ დააკმყოფილებენ და ჩინური წარმოების მრიცხველებს დაუყოვნებლივ არ შეცვლიან, რამდენიმე დღეში ბუნებრივი აირის გარეშე დარჩებიან.
როგორც "გურჯაანგაზის" დირექტორმა გიორგი მაჭავარიანმა განაცხადა, ბუნებრივი აირის მიწოდება შეუწყდება არა მხოლოდ იმ აბონენტს, რომელსაც ჩინური წარმოების მრიცხველი აქვს დამონტაჟებული, არამედ მთელ უბანს, სადაც ერთი ჩინური წარმოების მრიცხველი მაინც იქნება. მაჭავარიანის განცხადებით, ამგვარი მრიცხველები მოხმარებული ბუნებრივი აირის ოდენობას სწორედ არ აღრიცხავს და კომპანია ზარალდება.
უნდა აღინიშნოს, რომ აბონენტებმა იმ ტიპის მრიცხველები, რომლის შეცვლასაც ამჟამად მათ გაზის მიმწოდებელი კომპანია ავალდებულებთ, ცოტა ხნის წინ დააყენეს. გაჭირვების გამო აბონენტები მრიცხველების შეცვლას ვერ ახერხებენ. ბუნებრივი აირის გარეშე დარჩენის შემთხვევაში კი მოსახლეობა საპროტესტო აქციებით იმუქრება.

“GurjaanGas” makes subscribers to change the meters produced in China. The Gas Distribution Company states that Chinese meters are of low quality. Subscribers of the “GurjaaniGas” have informed us about the latest demand.
Subscribers reported that if they do not obey the demands of the gas distribution company and do not immediately change Chinese meters they will have gas supply cut in several days.
Giorgi Machavariani, director of “GurjaanGas” stated that the gas supply will be cut not only for those subscribers who have Chinese meters but the whole district will be cut off where at least one subscriber still has Chinese meter. Machavariani says that these meters do not calculate the actual amount of spent gas and the company takes a lost for underreporting.
It must be pointed out that subscribers were forced to install Chinese meters short time ago. Because of hard social situation they cannot afford to change them so soon. Their only option, if the natural gas supply is cut off to subscribers, customers are threatening organized protest demonstrations.