სოფელ ზეგაანის მოსახლეობა კახეთის გუბერნატორისგან დაპირებების შესრულებას ითხოვს
გურჯაანის რაიონის სოფელ ზეგაანის მოსახლეობა კახეთის გუბერნატორისგან წინასაარჩევნოდ მიცემული დაპირებების შესრულებას ითხოვს. წინააღმდეგ შემთხვევაში, 150-მდე ოჯახი ყურადღების მიქცევის მიზნით, თელავი – თბილისის მაგისტრალზე საპროტესტო აქციების გამართვას გეგმავს.
"არაერთი დაპირების მიუხედავად სოფელი დღემდე ბუნებრივი არის გარეშეა დარჩენილი. სოფელს სკოლაც აქვს და საბავშვო ბაღიც, მაგრამ შენობები იმდენად დაზიანებულია, რომ მასში გაკვეთილების ჩატარება და ბავშვების ყოფნა შეუძლებელია. ტექნიკის უქონლობის გამო ზეგაანის მოსახლეობა ვერც სახნავ – სათესი მიწების დამუშავებას ახერხებს", - იტყობინება ტელეკომპანია "გურჯაანი".
როგორც ადგილობრივებმა განაცხადეს, დაპირება არაერთხელ მიიღეს, ბოლოს კახეთის ამჟამინდელი გუბერნატორისგან, რომელიც 2008 წლის 21 მაისის არჩევნებისთვის გურჯანის რაიონის მაჟორიტარი დეპუტატობის კანდიდატი იყო, მაგრამ უშედეგოდ. მათივე თქმით, გიორგი ღვინიაშვილი მას შემდეგ ზეგაანში საერთოდ არ ყოფილა და არც სოფელში არსებული პრობლემებით დაინტერესებულან ადგილობრივი ან სამხარეო ხელისუფლების წარმომადგენლები.

Population of the Village of Zegaani Demands Kakheti Regional Governor to Keep His Promises
Population of the village of Zegaani in Gurjaani district demands Kakheti regional governor to keep his promises during the election campaign. Otherwise, 150 families are going to hold protest demonstrations on Telavi-Tbilisi central motor-way in order to attract the attention.
“Despite many promises the village is not supplied with gas yet. The village has both public school and nursery school but the buildings are so damaged that it is impossible for children to be there. Because of lack of agricultural equipment, the villagers cannot cultivate their plots,” reported TV Company “Gurjaani.”
As locals claim they received promises several times from new governor of Kakheti region; he was a single mandate candidate for the parliamentary elections on May 21 2008. Giorgi Ghviniashvili has not visited Zegaani since the elections; public officials from district and regional authority have never inquired about the problems of the local residents.