მოძრაობა“7 ნოემბრის” აქციის მონაწილეები დაარბიეს
აბაშიძის ქუჩაზე, იაპონურ რესტორან “სუშიბარ”-თან მოძრაობა “7 ნოემბრის” წარმომადგენლებსა და პატრულს შორის ინციდენტი მოხდა.
“7 ნოემბრის” წევრის  ლევან გოგიჩაიშვილის განცხადებით,  ორგანიზაციის წევრები და მათი მხარდამჭერები, დაახლოებით 30-მდე ახალგაზრდა, აბაშიძის ქუჩაზე რესტორან “სუშიბარ”-თან მივიდა, სადაც იმ დროს საქართველოს პრეზიდენტი მიხეილ სააკაშვილი მეგობრებთან ერთად წვეულებას მართავდა. გოგიჩაიშვილის თქმით, ისინი რესტორნის წინ მშვიდობიან აქციას მართავდნენ. აქციაზე მიხეილ სააკაშვილის მისამართით ისმოდა შეძახილები - “წადი, წადი!”. რამდენიმე წუთში ადგილზე სოდ-ისა და შსს-ს მაღალჩინოსნები მივიდნენ. პოლიციის სიმრავლის გამო, აქციის მონაწილეები არაყიშვილის ქუჩისკენ გაიქცნენ და პოლიციელები მათ დაედევნენ.
გოგიჩაიშვილის განცხადებით, ამ ინციდენტის შედეგად მოძრაობა “7 ნოემბრის” წევრებიდან არავინ დაშავებულა. მისივე თქმით, მოსახლეობამ პოლიციას მინის ქილები დაუშინა, რის შედეგადაც რამდენიმე პოლიციელი მსუბუქად დაშავდა. აქციის მონაწილეებმა არაყიშვილის ქუჩაზე მდებარე “კონსერვატორების” ოფისს შეაფარეს თავი, რითაც ინციდენტი დასრულდა.

Representatives of the Movement “November 7” And Patrol Policemen Had Clash in front of Japanese Restaurant “Sushibar” in Abashidze Street
Representatives of the movement “November 7” and patrol policemen had clash in front of Japanese restaurant “Sushibar” in Abashidze Street, Tbilisi.
Levan Gogichaishvili, member of the “November 7”reported that members of their organization and their supporters, about 30 people, arrived in front of the restaurant “Sushibar” in Abashidze Street where Mikheil Saakashvili, president of Georgia, had a party with his friends. The demonstrators shouted at him: “Go, Go”. Soon, high-ranking officials from Special Operative Department and Internal Ministry of Georgia arrived at the place. Because of large number of policemen the demonstrators ran towards crossing Arakishvili Street and law enforcers chased them.
According to Gogichaishvili nobody was injured during the incident from their organization. He added that residents of the street threw glass jars at law enforcers and one policeman was slightly injured. Demonstrators sheltered in the office of the political party “Conservatives” and the incident finished.