რუსული მედიის ცნობით, “ბორჯომის” მფლობელი რუსული კომპანია გახდება
რუსული გამოცემა “იზვესტიის” ინფორმაციით, რუსული კომპანია “ვიმ-ბილ-დანი” ქართული მინერალური წყლის “ბორჯომის” ჩამოსხმის 25-წლიან ლიცენზიას მიიღებს.
გამოცემის მტკიცებით, საქართველოს ეკონომიკური განვითარების სამინისტროს მიერ “ბორჯომის” ჩამოსხმის ლიცენზიაზე გამოცხადებული ტენდერი მხოლოდ ფორმალური ხასიათის იქნება და ლიცენზიას “ვიმ-ბილ-დანი” ნებისმიერ შემთხვევაში მიიღებს.
ეკონომიკური განვითარების სამინისტროს ცნობით  ტენდერი დახურული ხასიათისაა და მასში მონაწილე კომპანიების დასახელება კონფიდენციალურია.
სამინისტროს ინფორმაციით, 19 მარტს გამოქვეყნდება ტენდერში მონაწილე კომპანიების რიცხვი, მაგრამ მათი სახელწოდება კვლავ კონფიდენციალური იქნება.
“ბორჯომის” ჩამოსხმის ლიცენზიის საწყისი ღირებულება 8 მილიონ აშშ დოლლარს შეადგენს.
გთავაზობთ იმ მსხვილი კომპანიების ჩამონათვალს, რომელთაც რუსული კაპიტალი აკონტროლებს:”თელასი”, “მტკვარი ენერგეტიკა”, “ხრამი1”, “ხრამი2”, “ლუკოილ ჯორჯია”, “ვითიბი ბანკ ჯორჯია”, “მადნეული”, “ტრანსჯორჯიან რესურსიზ”, “კვარციტი”, “აზოტი”, “ენერჯი ინვესტი”, “იტერა საქართველო”, “უშბა”, “ბილაინი”, “მულტიპლექსი”, “ენერგოპროჯორჯია” და ა.შ.

Russian Media Sources Reported Russian Company Will Become Owner of “Borjomi”
Russian newspaper “Izvestia” reported that Russian Company “Vim-Bil-Dan” will receive 25-year-license on producing Georgian mineral water “Borjomi”.
According to the newspaper, tender announced by the Ministry of Economical Development of Georgia on producing “Borjomi” will be an ordinary formality and “Vim-Bil-Dan” will receive the license by all means.
The Ministry of Economical Development reported that the tender will be held closed from public and applicant companies shall not be announced.
According to the Ministry, the number of the participant companies will be announced on March 19 but their names will remain confidential.
The starting price of the license on producing “Borjomi” is 8 million USD.
Here we offer the list of those companies which are controlled by Russian capital in Georgia: “Telasi”, “Mtkvari Energetika”, “Khrami I”, “Khrami II”, “Luckoil Georgia”, “VTB Bank Georgia” “Madneuli”, “TransGerogian Resources”, “Kvartsit”, “Azoti”, “Energy Invest”, “Itera Georgia, “Ushba”, “Beeline”, “Multiplex”, “Energo-Pro Georgia”, etc.