ღატაკები "სახალხო ბანკის" ფილიალებიდან საარსებო შემწეობებს ვერ იღებენ
როგორც კახეთის სხვადასხვა რაიონებიდან სოციალურად დაუცველი ოჯახების წარმომადგენლებმა გვაცნობეს, "სახალხო ბანკის" ფილიალებიდან სიღარიბის დაძლევის სახელმწიფო პროგრამის ფარგლებში დანიშნულ საარსებო შემწეობებს ვერ იღებენ.
ერთ-ერთი სოციალურად დაუცველის ლიდა ქოქოევას განმარტებით, "სახალხო ბანკის" გურჯაანის ფილიალს ბოლო რამდენიმე დღის განმავლობაში არაერთხელ მიაკითხა, მაგრამ კუთვნილი შემწეობა, ბანკის სალაროში თანხის უქონლობის მიზეზით, ვერცერთხელ ვერ აიღო.
სოციალური მომსახურების სააგენტოში განმარტავენ, რომ საარსებო შემწეობების გასაცემად საჭირო თანხები "სახალხო ბანკს" მარტის თვის ჩათვლით სრულად აქვს ჩარიცხული.

Impoverished People Cannot Get Allowance from the Branch Offices of the “People’s Bank”
Members of socially excluded families from various districts of the Kakheti region reported that branch offices of the “People’s Bank” do not issue allowances estimated within the Poverty Reduction State Program.
Lida Kokoeva, a social outcast, says that she has visited the Gurjaani office of the “People’s Bank” already several times recently, for her allowance  but did not get any assistance because the bank did not have any money.
The Agency for Social Subsidies explained that the “People’s Bank” was allocated enough sums to issue allowances in March.