საგარეჯოს ტელეკომპანიის ეთერში საინფორმაციო გამოშვების დაბრუნების საკითხი ისევ გაურკვეველია
საგარეჯოს ტელეკომპანია "თვალის" ეთერში საინფორმაციო გამოშვება "დაიჯესტის" დაბრუნების საკითხი, ამ დრომდე ისევ გაურკვეველია.
შეგახსენებთ, რომ საგარეჯოს ტელეკომპანიის საინფორმაციო სამსახურმა მუშაობა 2008 წლის აგვისტოში შეწყვიტა და მას შემდეგ `თვალი~ სამაუწყებლო კომპანია "რუსთავი 2"-ის პროგრამების რეტრანსლაციას ახდენს. როგორც კახეთის საინფორმაციო ცენტრს ტელეკომპანიის კორესპონდენტებმა განუცხადეს, ხელმძღვანელობის განმარტებით, საინფორმაციო სამსახურის მუშაობის შეწყვეტის მიზეზი ტელეკომპანიის მძიმე ფინანსური მდგომარეობა გახდა. ზუსტი მიზეზების გარკვეგვას შევეცადეთ, თუმცა ტელეკომპანიის დირექტორთან, თამარ ქურდოვანიძესთან დაკავშირება, არაერთი მცდელობის მიუხედავად, შეუძლებელი აღმოჩნდა.
ტელეკომპანია "თვალი", რომელიც საგარეჯოს რაიონში 1995 წლიდან 34-ე სატელევიზო დეციმეტრულ არხზე მაუწყებლობს, საქართველოს ოლიმპიური კომიტეტის ამჟამინდელი ხელმძღვანელის გია ნაცვლიშვილის დედას, თამარ ქურდოვანიძეს ეკუთვნის.
ოფიციალური მონაცემებით, ტელეკომპანია საინფორმაციო – სარეკლამო მომსახურებისათვის დაფინანსებას ადგილობრივი ბიუჯეტიდანაც იღებდა. საგარეჯოს მუნიციპალიტეტის გამგებლის გია ჩალათაშვილის განცხადებით, გამგეობას ტელეკომპანიასთან დადებული კონტრაქტი არ გაუუქმებია. "შესაბამისად, მზად ვიყავით და ვართ ტელეკომპანიას ხელშეკრულებით გათვალისწინებული მომსახურების გაწევის შემთხვევაში თანხა გადავუხადოთ, მაგრამ ეთერში საინფორმაციო გამოშვებების დაბრუნება მაინც არ ხდება", - აღნიშნავს საგარეჯოს გამგებელი.

The Fate of News Program on Sagarejo District TV Company Is Still Obscure
It is not settled yet whether the news program “Digest” will be aired by the Sagarejo district TV Company “Tvali” or not.
The news room of the regional TV Company ceased broadcasting in August of 2008 and since then “Tgvali” is broadcasting programs of national TV Company “Rustavi 2”. Correspondents for the regional TV station reported to the Kakheti Information Center that the administration of the TV Company explained to them that the reason why the news program was stopped was a lack of funds. We tried to find out exact reasons with Tamar Kurdovanidze, director of the TV Company, but despite many attempts it turned out impossible.
TV Company “Tvali” has been broadcasting since 1994 in Sagarejo district; it belongs to Tamar Kurdovanidze, mother of Gia Natsvlishvili, head of the Olympic Committee of Georgia.
According to official data, the TV Company used to be funded by a local budget for informational and advertising service. Gia Chalatashvili, the Sagarejo district governor, stated that the district administration has not abolished the contract with the TV Company. “Consequently, we were and are ready to pay the TV Company for the implemented service. However, the news programs are not restored yet,” said the district governor.