ქვემო ქართლში პოლიციამ “დემოკრატიული მოძრაობა - ერთიანი საქართველოს” 60-მდე წევრი და აქტივისტი დააკავა
წუხელ ქვემო ქართლში პოლიციამ “დემოკრატიული მოძრაობა - ერთიანი საქართველოს" 60-მდე წევრი და აქტივისტი დააკავა. ამის შესახებ “ინტერპრესნიუსს" პარტიიდან აცნობეს.
მათივე ინფორმაციით, ქვემო ქართლში, ძირითადად, რუსთავში მასობრივად დაიწყო ახალგაზრდების დაკავება, შემდეგ კი, პოლიცია იწყებდა იმის გარკვევას, ჰქონდათ თუ არა მათ კავშირი ნინო ბურჯანაძის პარტიასთან. მოძრაობის წევრები და აქტივისტები დააკავეს, ხოლო დანარჩენები გაათავისუფლეს.
ამასთან, როგორც "ინტერპრესნიუსს" პარტიის პრესსამსახურში განუცხადეს, ერთ-ერთი დაკავებული საკუთარი ავტომობილიდან იძულებით გადმოიყვანეს და 20-დღიანი პატიმრობა მხოლოდ იმ მოტივით შეუფარდეს, რომ ახალგაზრდა სადარბაზოსთან უწმაწურ სიტყვებს ხმარობდა.

Kvemo Kartli Police Detained 60 Members and Activists of the “Democratic Movement for the United Georgia”
Last night, police in Kvemo Kartli detained nearly 60 members and activists of the Democratic Movement for the United Georgia. The Interpressnews was informed about the fact from the party.
According to the political party young people were detained in Kvemo Kartli, mostly in Rustavi the regional center of Kvemo Kartli. It was only after the detention that the police started to find out whether the detainees had any connection with Burjanadze’s party. The activists who are members of the opposition party are still in detention while the rest of the young detainees, who were not members of the political party, were set free,
In addition to that, as the press-center of the political party reported to the Interpressnews, one of the detainees was forced out of his own car and sent to jail for 20 days only because he was using foul language at the entrance to the residential building.