"მოდულის" შენობასთან „დედები სამშობლოსთვის“ წარმომადგენლებმა აქცია გამართეს
დღეს ე.წ. მოდულის შენობასთან საზოგადოებრივი გაერთიანების „დედები სამშობლოსთვის“ ორგანიზებით, აქცია გაიმართა. აქციის მონაწილეებმა შინაგან საქმეთა სამინისტროს ხელმძღვანელობას მოუწოდეს, 9 აპრილს  არ გასცეს უკანონო ბრძანება  და დაიცვას მშვიდობიანი მომიტინგეები.
აღნიშნული გაერთიანების წევრმა, დავით გურამიშვილის შთამომავალმა ანა გურამიშვილმა ძალოვან სტრუქტურების წარმომადგენლებს სთხოვა გაიხსენონ საკუთარი დედები, დები, მეუღლეები და ნუ გამოიყენებენ ძალას მშვიდობიანი მომიტინგეების დასარბევად.
„უბრალოდ ვთხოვთ, ამ ადამიანებს, შეასრულონ თავიანთი მოვალეობა და დაგვიცვან ყოველგვარი ძალადობისგან, დადგნენ ჩვენი და ჩვენი შვილების გვერდით. მოვუწოდებთ სამართალდამცავებს რუსთაველზე შეკრებილი საზოგადოება აღიქვან მათ ნაწილად და დაიცვან ისინი“, _ განაცხადა მსახიობმა ნატა მურვანიძემ.
ცნობისათვის: თბილისში, 9 აპრილს ოპოზიციური პარტიების ორგანიზებით მიხეილ სააკაშვილის გადაყენების მოთხოვნით, აქციები პარლამენტის წინ, უნივერსიტეტთან, „საზოგადოებრივი მაუწყებელთან“, ავლაბრის რეზიდენციასთან და შავნაბადაზე გაიმართება.

Representatives of the “Mothers for Homeland” Held Demonstration near the Building of Special Operative Department
Public union “Mothers for Homeland” organized demonstration near the building of Special Operative Department. The demonstrators called upon the administration of the Ministry of Internal Affairs not to give illegal directions to policemen and protect peaceful demosntrators.
Ana Guramishvili, descendent of great Georgian writer, Davit Guramishvili, who is member of the union, requested the law enforcers to remember their mothers, sisters, wives and not to use force against the peaceful demonstrators.
“We request these people to implement their duties and protect us from violence; to support us and our children. We call upon every law enforcer to remember that the society gathered in Rustaveli Avenue is their part and they should protect them,” said actress Nata Murvanidze.
On April 9, opposition parties are organizing protest demonstration in front of the parliament, state university, public broadcasting, president’s regimentation and military base on Shavnabada Mountain where they will demand resignation of Saakashvili.