ფოთში პენსიას ითხოვენ
დღეს დილიდან ხმაური იყო ფოთის საპენსიო განყოფილებაში. პენსიონერები აპრილის თვის კუთვნილ პენსიას ითხოვენ.
როგორც პენსიონერები ამბობენ, თანხის დაგვიანება მათ მრავალ პრობლემას უქმნის, რადგან კომუნალურ გადასახადებს სწორედ პენსიიდან იხდიან. მათი განცხადებით, იმ შემთხვევაში თუ ისინი პენსიებს დროულად ვერ მიიღებენ, ცენტრალური მაგისტრალის პარალიზებას მოახდენენ.
ფოთის სოციალური სუფსიდიების სააგენტოს უფროსი ინგა ღვინჯილია აცხადებს, რომ საპენსიო მოთხოვნა ყოველი თვის 3 რიცხვში იგზავნება, ის კი, თუ რა მიზეზით გვიანდება პენსიების გაცემა, მისთვის გაურკვეველია.
სახალხო ბანკის ფოთის ფილიალის ინფორმაციით, საპენსიო თანხების გაცემა ხვალიდან დაიწყება.
როგორც  გახდა ცნობილი, სახალხო ბანკი სესხების გაცემას ფოთში ხვალიდან განაახლებს. "სახალხო ბანკის" ფოთის ფილიალის მმართველის დავით პაჭკორიას განცხადებით, თავდაპირველად სესხების გაცემა პრიორიტეტული იქნება იმ მომხმარებლებზე, რომლებიც ბიუჯეტიდან სოციალურ თანხებს "სახალხო ბანკის" ქსელის მეშვეობით იღებენ. ესენი არიან: პენსიონერები და შემწეობების მიმღებნი.

People Demand Pensions in Poti
Today, there was noise in the Poti office for issuing the pensions. Retired people demand their April pension to be distributed on time.
As retired people claim the delay in getting the pension create many problems for them because they pay communal bills from the pensions. The retired people threatened with blocking central high-way unless the pensions are issued on time.
Inga Ghvinjilia, head of Agency for Social Subsidies in Poti, stated that request for the pension is sent at the beginning of each month but she cannot understand why the transfer of the sums for the pension is delayed.
Poti branch of the People’s Bank vowed the pensions will be issued from tomorrow.
As it was reported, People’s Bank will renew loan-service from tomorrow in Poti. Davit Pachkoria, manager of Poti branch of People’s Bank, stated loans will be issued on those people first who get social sums from People’s Bank. These are retired people and socially excluded families who get allowances.