'კოკა-კოლა ბოთლერს ჯორჯიას' გენერალურ დირექტორს ავტომანქანა წაართვეს და სასტიკად სცემეს
“კოკა-კოლა ბოთლერს ჯორჯიას” გენერალურ დირექტორს ვახტანგ ლაღიძეს ავტომანქანა წაართვეს და სასტიკად სცემეს.
როგორც ლაღიძის მეუღლემ მაკა თავამაიშვილმა “ინტერპრესნიუსთან” საუბრისას განაცხადა, 14 აპრილს, 18.00 საათზე, როდესაც მისი მეუღლე საპროტესტო აქციიდან ბრუნდებოდა, 12-მდე ადამიანი 6 მანქანით გაჰყვა და როდესაც სახლს მიუახლოვდა, ჭავჭავაძის გამზირზე სასტიკად სცემეს და მანქანა წაართვეს.
ამჟამად დაზარალებული რესპუბლიკურ საავადმყოფოში იმყოფება და ამბულატორიული მკურნალობა უტარდება. აღნიშნულ ფაქტთან დაკავშირებით აღძრულია სისხლის სამართლის საქმე. მიმდინარეობს გამოძიება.

Car Was Seized from Director General of Coca-Cola Bottlers Georgia and Then Beaten
Car was seized from Vakhtang Laghidze, director-general of the Coca-Cola Bottlers Georgia and then was beaten severely.
Maka Tavamaishvili, wife of Laghidze, reported to the Interpewssnews that on April 14, at 6:00 pm her husband was coming back from the protest demonstration and nearly 12 people followed him in 6 cars. When he approached the house in Chavchavadze Avenue he was beaten severely and then the harassers took the car.
Currently, Laghidze is in the central hospital and is being given medical treatment. A criminal case was launched on the incident. The investigation is under way.