მოძრაობის “რატომ?” წევრებსა და მერიის დაცვის სამსახურს შორის შეხლა-შემოხლა მოხდა.
მოძრაობის წვერები მერიასთან აქციის გასამართად მივიდნენ და შენობის ცენტრალურ შესასვლელთან ე.წ. სტიკერების გაკვრას და წარწერები გაკეთებას ცდილობდენ, რაზეც მერიის დაცვის სამსახურმა  პროტეტი გამოთქვა, შემდეგ კი ეს ინციდენტი შეხლა-შემოხლაშ გადაიზარდა.
ამ დროისთვის ინციდენტი ამოწურულია. მერიის დაცვის თანამშრომლებმა აქციის მონაწილეებს მისცეს საშუალება, წარწერები გააკეთონ.
რაც შეეხება აქციის მიზანს, როგორც მოძრაობის ერთ-ერთმა დამფუძნებელმა ნათია ქობალიამ განაცხადა, ისინი მერიასთან მივიდნენ, რათა მოუწოდონ გიგი უგულავას, დაემხარო წასვლაში მიხეილ სააკაშვილს.
“ჩვენ გვაქვს ინფორმაცია, რომ მიხეილ სააკაშვილს წასვლა სურს, თუმცა მისი გარემოცვა არ აძლევს ამის საშულებას. თქვენ იცით ჩვენი აქცია  - “ყველას მინუს 5”. ჩვენ მსგავს აქციებს ჩავატარებთ ყველგან. მერაბიშვილს, ადეიშვილსა და უგულავას მოვუწოდებთ, სააკაშვილს წასვლაში დაეხმარონ. თუ უგულავას ამის სურვილი აქვს, თვითონაც თან გაყვეს”, - განაცხადა ნათია ქობალიამ.

Clash between the Members of the Public Movement “Why?” and the Guard of Tbilisi City Hall
Movement members arrived near the City Hall building to hold a rally and tried to paste so-called stickers and to write slogans on the central entrance to the City Hall. The guard of the building did not allow them to do so and it resulted into a quarrel.
At the moment the incident has finished. The guard of the City Hall allowed the demonstrators to write slogans on the wall.
As for the aim of the rally, Natia Kobalia, a founder of the movement, stated they arrived at the City Hall to call upon the Mayor Gigi Ugulava to assist President Mikheil Saakashvili to resign.
“We were reported that Mikheil Saakashvili wants to resign but governmental officials from his closest circle do not allow him to. You know our slogan – “Everybody Deserves 5 with Minus”. We will hold similar activities everywhere. We call upon Merabishvili, Adeishvili and Ugulava to assist Saakashvili to resign. If Ugulava wants he can follow the president as well,” said Natia Kobalia.