რუსთაველზე ოპოზიციის ორ აქტივისტს თავს დაესხნენ
პარლამენტის წინ მიმდინარე აქციაზე ოპოზიციის ორი აქტივისტი მიიყვანეს, რომლებმაც განაცხადეს, რომ მეტრო ’’რუსთაველთან’’ უცნობები თავს დაესხნენ და სცემეს.
როგორც ’’ინტერპრესნიუსს’’ ირაკლი კობახიძემ და ზაზა ელჩიბეგოვმა განუცხადეს, მიტინგიდან წასვლის შემდეგ, როდესაც სიგარეტის საყიდლად მაღაზიას ეძებდნენ, მეტრო „რუსთაველთან“ 20-30 ადამიანი დახვდათ და სასტიკად სცემეს.
დაზარალებულების თქმით, თავდამსხმელებს შორის არ იყვნენ ფორმაში ჩაცმული სამართალდამცველები, ისინი იყვნენ რიგითი მოქალაქეები და მათ ყოველგვარი გასაუბრების გარეშე თავს დაესხნენ. მათივე განცხადებით, თავდამსხმელები არც სახეზე ეცნობოდათ, რადგან აქციაზეც არასოდეს უნახავთ.
როგორც "მემარჯვენეების" ლიდერმა დავით გამყრელიძემ მომხდარის კომენტირებისას განაცხადა, სამწუხაროა, როცა მიტევების დღეს ხელსუფლება მომიტინგეებს ძალადობით მიმართავს. "დროა ხელისუფლება გონს მოეგოს და ამგვარი ფაქტები აღკვთოს",-აღნიშნა გამყრელიძემ.
დაზარალებულები ამ დროისთვის პარლამენტთან რჩებიან. მათ პირველადი სამედიციო დახმარება ადგილზე აქციის მონაწილეებმა ჩაუტარეს.

Two Activists of the Opposition Were Attacked on Rustaveli Avenue
Two activists of the opposition stated at the demonstration in front of the Parliament, that the strangers attacked and beat them near Rustaveli underground.
Irakli Kobakhidze and Zaza Elchibegov told to the intepressnews, that when they left the demonstration to find a shop and to buy a cigarette, 20-30 people beat them near Rustaveli underground.
According to the victims, uniformed human rights defenders were not among the attackers. They were citizens and they attacked them without making any conversations. According to their statements, they could not recognize the attackers, because they had never seen them on the demonstrations.
While commenting the incident Davit Gamkrelidze, leader of the Rights Party, stated that it was deplorable fact that the government used violence toward the demonstrators on the Day of Forgiveness. It is time for the government to prevent such facts,-mentioned Gamkrelidze.