განახლებულ სიღნაღში მოსახლეობას სახლები ენგრევა
სიღნაღში, რომლის რეაბილიტაციაზეც სახელმწიფო ბიუჯეტიდან მილიონობით ლარი დაიხარჯა, რუსთაველის ქუჩაზე მცხოვრებ მოსახლეობას საცხოვრებელი სახლები ენგრევა.
სიღნაღის მაცხოვრებლები ამბობენ, რომ სარეაბილიტაციო სამუშაოების დროს მშენებლებმა მესაკუთრეთა ნებართვის გარეშე სახლებს სახურავები გადახადეს და კრამიტით გადახურეს. ამის გამო, წვიმის დროს შენობებში წვიმა ჩადის.
რუსთაველის ქუჩაზე მაცხოვრებლების განცხადებით, დახმარებისათვის სიღნაღის მუნიციპალიტეტის გამგეობას არაერთხელ მიმართეს, მაგრამ უშედეგოდ. გამგეობაში განაცხადეს, რომ სარეაბილიტაციო სამუშაოები კერძო კომპანიამ განახორციელა და მოსახლეობამ პრეტენზიებით მას უნდა მიმართოს.

Renovated Houses Are Pulling Down In Signagi
Although the government spent millions of GEL from the budget to reconstruct the town, houses are pulling down in Rustaveli Street in Signagi.
Residents of Signagi informed Kakheti News Center about it. According to them, builders removed the roofs of the houses without the permission of owners and covered roofs with clay tile which turned out weak to keep the buildings from the leakage of the rain.
According to the residents of Rustaveli Street, they applied to the Signagi City Hall for help, but no one responded to their problem so far. According to the City Hall, the reconstruction activities were carried out by the private company and if residents have complaints, they should apply to the company.